Škoti namučili prvaka sveta!

nedelja 07.09.2014.
23:05

Posle onog ubedljivog poraza od Argentine pre nekoliko dana, u prijateljskom meču, Nemci umalo da još jednom razočaraju navijače. Srećom, tu je bio Tomas Miler.

Beta/AP Photo/Frank Augstein

Takmičenje u kvalifikacionoj Grupi D, reprezentacija Nemačke počela je minimalnom pobedom na svom terenu u Dortmundu protiv selekcije Škotske rezultatom 2-1.

Tomas Miler je posle 18 minuta igre doneo domaćima očekivano vođstvo i činilo se da Škoti neće biti pretežak rival svetskom prvaku.

Međutim, gosti se nisu predavali i u 66. minutu Flečer je asistirao Aniji za izjednačenje na 1-1.

Ipak, radost gostiju potrajala je samo četiri minuta, jer je Tomas Miler u 70. uspeo da postigne svoj drugi gol i tako, ispostavilo se, donese konačan trijumf ''Pancerima''.

U ovoj grupi su večeras odigrani i ostali mečevi prvog kola. Istorijski meč odigran je na Gibraltaru, gde je Poljska kao gost savladala novog učesnika kvalifikacija sa čak 7-0, uz četiri gola Roberta Levandovskog, dok je Irska takođe kao gost bila bolja od Gruzije rezultatom 2-1.