Skenderbegu derbi i liderska pozicija u prvenstvu

ponedeljak 02.10.2017.
17:10

Šampion Albanije upisao je pobedu u derbiju kola i preuzeo lidersku poziciju u tamošnjem prvenstvu uoči odlaska na pauzu.

Sportske.net

Naredni rival fudbalskog kluba Partizan u grupnoj fazi Lige Evrope napravio je sjajnu uvertiru za ono što sledi nakon reprezentativne pauze.

Ekipa Skenderbega savladala je danas u derbiju 4. kola albanske lige Kukeši rezultatom 2:1 (1:1) i preuzela lidersku poziciju na tabeli pred odlazak na pauzu.

Gosti su poveli golom Bruna Dite u 31. minutu, ali je Kukeši poravnao rezultat samo pet minuta kasnije golom Elisa Bekaja iz penala.

Pobedu Skenderbegu doneo je Sabijen Ljiljaj sedam minuta pre kraja meča, takođe udarcem sa bele tačke.

Skenderbeg je tako preuzeo vodeću poziciju na tabeli u albanskom prvenstvu. Naredni rival crno-belih u Ligi Evrope ima 10 bodova posle četiri odigrana meča, tri više od ekipe Kukešija.

Utakmica 3. kola Lige Evrope između Skenderbega i Partizana igra se 19. oktobra, a obe ekipe će pre međusobnog duela imati obaveze u domaćim takmičenjima.