Skandal na Kupu Afrike - Navijači prekinuli polufinale!

četvrtak 05.02.2015.
22:07

Drugi polufinalni meč Kupa afričkih nacija, između Gane i domaće selekcije Ekvatorijalne Gvineje, prekinut je pet minuta pre kraja, zbog upada na teren velikog broja domaćih navijača.

Beta/AP Photo/Sunday Alamba

Selekcija Gane bila je pred ubedljivim trijumfom i plasmanom u finale, pošto je vodila sa 3-0 i nije bilo nikakve dileme ko će se naći u borbi za trofej sa Obalom Slonovače.

Ali, onda je, u 85. minutu, velika grupa domaćih navijača upala na teren i prekinula ovaj duel.

Kad je sama utakmica u pitanju, Gana je povela u 42. minutu, golom Džordana Ajua iz jedanaesterca, da bi u poslednjim trenucima prvog poluvremena, Vakaso realizovao sjajnu akciju Gane i duplirao prednopst ''Blek Starsa''.

U nastavku, Andre Aju je u 75. minutu samo potvrdio pobedu Gane i plasman selekcije Avrama Granta u finale.