22:49

Fudbaleri Votforda slavili su na svom stadionu u prvom meču engleskog Čempionšipa za sezonu 2020/21.

Watford FC Twitter

Počeo je i Čempionšip, a Votford je od starta krenuo trijumfalno.

Slavili su puleni Vladimira Ivića na svom "Vikaridž roudu" protiv ekipe Midlsbroa rezultatom 1:0 (1:0).

Jedini pogodak na utakmici pao je u 11. minutu, strelac je bio iskusni štoper Ketkart, nakon centaršuta Seme iz kornera.

Videli smo par prilika na obe strane do kraja prvog poluvremena, Asombalonga je pripretio domaćinun iz dobre pozicije u 24. minutu, ali je iskusni Foster sačuvao mrežu.

Mladi Žoao Pedro je imao solidnu priliku na drugoj strani, ali je bio izblokiran u poslednjem trenutku.

Otišlo se na odmor sa 1:0 za "Stršljenove", u drugom delu par solidnih prilika na obe strane, ali su mreže mirovale, Votford je sačuvao prednost i slavio.

Sjajan početak za Vladimira Ivića u Engleskoj!