subota 26.09.2020.
18:16

Puleni Veljka Paunovića upisali su još jedna trijumf.

Twitter/@ReadingFC

Treće kolo Čempionšipa i treća pobeda fudbalera Redinga, ovoga puta su savladali Kardif na gostovanju rezultatom 1:2 (0:0).

U prvom delu nije bilo golova, da bi nakon samo dva minuta igre u drugom delu gosti stigli do prednosti.

Odličan centaršut Olisea, Morison je bio najviši u skoku u kaznenom prostoru "Plavih ptica", odlično je zahvatio loptu glavom i doneo prednost Redingu.

U 66. minutu je bilo i 2:0, domaći igrači gube loptu na sredinu, kontra Paunovićevih pulena, lopta odlazi na levu stranu ka Loranu, ovaj pronalazi Žoaa u kaznenom prostoru rivala, a mladi napadač se sjajno snalazi i smešta loptu u mreži Kardifa.

Velšani su se vratili u meč u 81. minutu preko Tomlina, ali je Reding sačuvao prednost do kraja i upisao treću pobedu od početka sezone.

Ekipa Veljka Paunovića je tako prva na tabeli posle tri kola, ispred Svonsija i Votforda, koji imaju po sedam bodova.

baner

Podsetimo, pobedu je danas upisao i Votfrod našeg Vladimira Ivića, a rezultate danas odigranih mečeva trećeg kola Čempionšipa pogledajte u nastavu.

Votford - Luton 1:0
Vikomb - Svonsi 0:2
Barnsli - Koventri 0:0
Birmingem - Roterhem 1:1
Kardif - Reding 1:2
Derbi - Blekburn 0:4
Milvol - Brenfrod 1:1
Preston - Stouk 0:1