Sjajni Eibar vezao treću u nizu

• Autor: Boban Filipović

• 10. januar 2016.

• 20:12

Espanjol poslednja žrtva Eibara, Roke Santa Kruz sprečio poraz Malage na Kanarskim ostrvima.

Upravo su završene još dve utakmice 19. kola španske Primere.

Eibar je na svom terenu savladao Espanjol sa 2:1, tako vezao treći trijumf u nizu i domogao se šestog mesta na tabeli.

Baskima je Inui doneo u prednost u 15. minutu utakmice, sredinom drugog poluvremena Đoan Đordan je poravnao rezultat, a pobedu domaćinu doneo je Baston sa penala 15-ak minuta pre kraja.

Srpski internacionalac i bivši fudbaler Crvene zvezde, Aleksandar Pantić, odigrao je ceo meč za Eibar na poziciji štopera.

U isto vreme na Kanarskim ostrvima, Las Palmas i Malaga su podelili plen.

Tanausu je doveo 'Kanarince' vođstvo početkom drugog poluvremena, a konačnih 1:1 postavio je iskusni Paragvajac Roke Santa Kruz dvadesetak minuta pre kraja meča.

Roque

Malaga ne zna za poraz sedam utakmica za redom u prvenstvu, Andalužani su 'prodisali' nakon očajnog starta sezone, uoči ovog gostovanja vezali su četiri pobede.

Zavesa na 19. kolo Primere se spušta na 'Balaidosu' u Vigu, gde Selta dočekuje Atletiko Madrid.