nedelja 11.11.2018.
13:58

U okviru 12. kola španske Primere, Deportivo Alaves je ugostio Uesku.

EPA-EFE/ADRIAN RUIZ DE HIERRO

Fudbaleri Alavesa slavili su pred svojim navijačima protiv novajlije u elitnom rangu Ueske rezultatom 2:1 (1:1).

Igrao se 35. minut kada su gosti poveli, strelac je bio Gomez, na asistenciju Gurlera.

Ipak, samo šest minuta kasnije, ekipa iz Vitorije poravnava, strelac je bio Joni.

Sa 1:1 se otišlo na odmor, da bi u nastavku Alaves došao i do preokreta. Strelac je u 68. minutu bio Sobrino.

Do kraja nije bilo promene rezultata, gosti su imali prilike preko Gomeza i Kuća, ali je Alaves zadržao prednost.

Novim trijumfom izjednačili su se sa drugoplasiranim Atletiko Madridom, oba tima imaju po 23 boda, dok prvoplasirana Barsa ima bod više, ali i utakmicu manje. Ueska na dnu sa samo šest bodova.

Darko Brašanac je proveo svih 90 minuta u postavi pobedničkom sastava, na drugoj strani je na golu Ueske još jednom bio Aleksandar Jovanović, dok je šansu sa klube dobio i Rajko Brežančić.