Sjajna Parma, ni Pjatek joj ništa ne može!

nedelja 07.10.2018.
14:25

Današnji program u italijanskoj Seriji A počeo novom pobedom Parme, ovog puta na gostovanju u Đenovi.

EPA-EFE/SIMONE ARVEDA

U prvoj današnjoj utakmici osmog kola Serije A, Parma je kao gost savladala Đenovu rezultatom 3:1.

Ovo je Parmi već četvrta pobeda u poslednjih pet utakmica u šampionatu Italije i nastavila je uspon na tabeli Serije A.

Ipak, početak utakmice obeležio je fenomenalni napadač Đenove i prvi strelac lige Krištof Pjatek, koji je u šestom minutu, na asistenciju Darka Lazovića sa leve strane savladao golmana Sepea. Lopta je pogodila stativu, a onda ipak prešla gol liniju pre nego što ju je Sepe izbacio u polje - 1:0.

Ali, već do kraja poluvremena usledio je potpuni preokret gostiju.

Deset minuta kasnije, Siligardi dovodi Parmu u vođstvo. Prihvatio je loptu na desnoj strani terena, ušao je u kazneni prostor, našao poziciju za udarac i na kraju uputio precizan udarac u suprotni ugao za 1:2 na semaforu.

Još se domaći nisu oporavili od ovog gola, a već u 30. minutu su još jednmom morali da vade loptu iz mreže. Ovoga puta, Barila je sa leve stane uputio dugu loptu u kazneni prostor Đenove, gde je ostao ''zaboravljen'' Ćeravolo koji na pravi način završava akciju - 1:3.

Ovu prednost Parma je zadržala do kraja meča, a u poraženom timu Đenove Darko Lazović je odigrao svih 90 minuta.