nedelja 01.10.2017.
20:21

U okviru sedmog kola španske Primere, Valensija je ugostila Bilbao, dok je Viljareal dočekao ekipu Eibara.

EPA/PEPE TORRES

"Slepi miševi" su slavili na "Mestalji" rezultatom 3:2 (2:0), te su tako nastavili seriju dobrih rezultata od starta sezone.

Poveli su golom Simonea Zaze, šestim ove sezone, u 27. minutu, asistenciju je upisao Gaja.

Samo sedam minuta kasnije, prednost Valensije udvostručio je kapiten Dani Pareho, preciznim udarcem sa kreča. Jedanaesterac je prethodno skrivio golman gostiju Kepa, koji je faulom sprečio Rodriga da postigne pogodak.

Ipak, u nastavku, Bilbao je zaigrao bolje, a nakon 15ak minuta igre dolaze i do gola, strelac je neuništivi Aduriz.

Domaćin je ipak imao brz odgovor, Rodrigo je na asistenciju Montoje naterao golmana Baska da vadi loptu iz mreže i po treći put na susretu.

Nisu se predavali gosti, 10 minuta kasnije, Raul Garsija postiže gol za 3:2, ponovo se zakuvalo na "Mestalji".

Samo pet minuta kasnije, umalo novi šok za domaće navijače, Raul Garsija je bio u novoj prilici, ali je Neto maestralnom intervencijom sačuvao svoju mrežu.

Dva minuta nakon toga, najbolja prilika gostiju za izjednačnje. Susaeta je odlično izveo korner,, Laporte je najbolje skočio, šutirao je dobro glavom, ali je na njegovu nesreću lopta pogodila prečku!

Do kraja ipak nije bilo promene rezultat, Valensija je izdržala i upisala nova tri boda.

Bakambu Soriano Villarreal Sorijano VIljareal

Viljareal je na stadionu "De la Keramika" ugostio Eibar, a za razliku od susreta na "Mestalji", ovde nije bilo previše uzbuđenja. Domaćin je slavio sa 3:0 (1:0).

Bakambu je doveo "Žutu podmornicu" u vođstvo, pogodio je mrežu Eibara na asistenciju Trigerosa u 25. minutu.

To je bilo sve od prvog poluvremena, a sjajni napadač iz Obale Slonovače postiže svoj drugi gol na meču, nakon samo sedam minuta igre u nastavku.

Konačan rezultat postavi je Bakambu u 76. minutu sa kreča, te je tako kompletirao het trik.

Valensija je treća sa 15 bodova, Viljareal je sada deveti sa pet manje, Bilbao je pao na 13. mesto sa osam bodova, dok je Eibar u zoni ispadanja sa šest osvojenih bodova.