Sjajan meč na "Vila Parku", Bentekeov het-trik!

utorak 07.04.2015.
22:38

Sjajni Kristijan Benteke postigao je danas tri gola u meču protiv Kvins Park Rendžersa i tako ostavio svoju ekipu iznad zone ispadanja. Kvins Par bio nadomak pobede...

Beta/AP Photo/Rui Vieira

Aston Vila je umalo završila u zoni ispadanja nakon ove utakmice sa KPR-om.

Ekipa Kvins Park Rendžersa je imala prednost od 1:0, pred sam kraj su imali i tri boda u svojim rukama jer su vodili sa 3:2, ali je Kristijan Benteke bio taj koji je uspeo da ostavi Aston Vilu neporaženu danas.

krenulo je golom Filipsa u 7. minutu nakon sjajne asistencije Bobija Zamore, Filipsu nije bilo teško da glavom sa nekoliko metara savlada golmana domaćih.

Onda na scenu stupa Kristijan Benteke.

Prvo je nakon sjajnog prodora po levoj strani uputio odličan šut i savladao Guzana, da bi u 33. minutu doneo prednost nakon asistencije Agbonlahora nakon jedne kontre. Hladnokrvno je završio akciju protiv dvojice protivničkih igrača i doveo svoj tim u prednost od 2:1.

Ipak, u drugom poluvremenu druga slika gostiju.

igrao se 55. minut kada je nakon kornera Meta Filipsa najprisebniji bio Hil koji je doneo izjednačenje gostima, da bi Čarli Ostin doveo KPR u vođstvo nakon još jedne asistencije Filipsa.

Međutim, golom u 83. minutu iz slobodnog udarca Kristijan Benteke je postavio konačan rezultat - 3:3.