četvrtak 06.04.2017.
23:25

Fudbaleri Valensija vezai su drugi trijumf zaredom u Primeri, kako su na svom stadionu bili bolji od Selte.

EPA/JUAN CARLOS CARDENAS

"Slepi miševi" su upisali svoj 10. trijumf ove sezone, kako su na svom stadionu savladali Seltu sa 3:2 (1:1).

Gosti su poveli u 16. minutu preko defanzica Kabrala, koji je bio najviši u skoku nakon slobodnjaka Danijela Vasa.

Pred kraj prvog dela igre, tačnije u 38. minutu, Valensija poravnava, Zaza ostavlja odličnu petu Kanselu, ovaj na prvu proigrava usamljenog Pareha, koji sa samo par metara lako vara Alvareza.

To je bilo sve od prvog dela igre, a nakon 20 minuta u nastavku, potpuni preokret. Lator odlično centrira sa leve strane, na pravom mestu Munir El Hadadi.

Ipak, samo 13 minuta kasnije, Selta poravnava, strelac je Jago Aspas sa bele tačke. Bivši napadač Liverpula je i oboren u kaznenom prostoru domaćina, preuzeo je odgovornost i bio siguran.

Čovek koji je skrivio jedanaesterac Soler, postiže sjajan gol samo šest minuta kasnije. Perez je odlično prošao po sredini, prosledio loptu do Solera, koji majstorski lobuje Alvareza za novu prednost domaćina.

Ispostavilo se da je to bio i konačan rezultat ove utakmice, Valensija je sada 12. sa 36 poena, dok je Selta 10. sa pet bodova više.