subota 08.02.2020.
23:34

Veliki derbi portuglaskog fudbala pripao je "Zmajevima".

EPA-EFE/ESTELA SILVA

Fudbaleri Porta slavili su pred svojim navijačima protiv ljutog rivala Benfike sa 3:2 (3:1) u 20. kolu Primeire.

Poveli su u 10. minutu, sjajan prodor Otavija po desnoj strani, poslao je potom loptu na 10ak metara od gola rivala, tamo ju je zahvatio Serđo Oliveira, koji je volej udarcem šalje u mrežu "Orlova".

Ipak, samo osam minuta kasnije je stigao odgovor gostiju iz Lisabona, Čikinjo glavom šalje nezgodnu loptu ka golu domaćina, Marćesin odlično interveniše, ali odbitak kupi Karlos Vinisijus, koji poravnava rezultat.

Usledila je VAR provera zbog potencijalnog ofsajda, ali je sve bilo regularno, 1:1 na "Dragau".

A onda, 38. minut, penal za domaćina nakon igranja rukom u kaznenom prostoru Benfike.

Odgovornost je preuzeo Aleks Telješ, koji matira Vlahodimosa za novo vođstvo "Zmajeva".

U finišu prvog dela Porto stiže i do dva gola prednosti, nakon centaršuta Marege, Ruben Dijas sprovodi loptu u sopstvenu mrežu u pokušaju da je spreči da stigne do Tikinja, 3:1 nakon 45 minuta igre.

Gosti su ipak pokazali da se neće predati, prelepo Rafa Silva petom ostavlja loptu Vinisijusu, ovaj sa desetak metara precizno šutira i smanjuje na 3:2.

U 64. minutu je strelac prvog gola na utakmici Oliveira imao priliku da iz slobodnog udarca uveća prednost Porta, ali je tukao tik pored leve stative.

Luis Dijaz je potom u 72. minutu mogao da vrati Portu dva gola prednosti, ali je njegov pokušaj u situaciji jedan na jedan uspeo da ukroti Vlahodimos.

U samom finišu pokušaj Rubena Dijasa da donese bod gostima, ali je Marćesin bio siguran.

Na kraju pobeda Porta, koji ima turbulentnu sezonu i nema sumnje da će im ovaj trijumf u "O Klasiku" puno značiti pred ključni deo sezone.

Benfika ostaje prva sa 54 boda, ali Porto sada ima samo četiri manje, treća je Braga sa 20 bodova manje od lidera.