Sjajan gol Despotovića u pobedi Astane

nedelja 17.06.2018.
18:32

Srpski internacionalac nagovestio je da će uskoro napustiti Astanu ali je na današnjoj utakmici sa Irtišom bio u startnoj postavi i postigao gol.

Epa/Jose Sena Goulao

Dok čeka na željeni transfer u neku od zemalja koje se fizički nalaze na "starom kontinentu" Đorđe Despotović beleži dobre igre u dresu Astane.

Šampion Kazahstana savladao je danas ekipu Irtiša iz Pavlodara rezultatom 3:0 (1:0) u okviru 14. kola tamošnje Premijer lige, a Đorđe Despotović upisao se u strelce.

Bivši fudbaler Spartaka i Crvene zvezde pogodio je protivničkumrežu u 60. minutu utakmice. Despotović je odlično umakao čuvaru i iskoristio upotrebljivu loptu koja je poslata iza leža odbrane Irtiša. Završnica je bila bez greške.

Dva gola u pobedi Astane postigao je Roman Murtazajev koji je pogađao u 40. i 67. minutu.

Astana je prva na tabeli sa 40 osvojenih bodova, pet više od Kairata koji ima dve utakmice manje.

Akciju Astane koju je Đorđe Despotović okončao sjajnim golom pogledajte na 1:25:25 priloženog snimka.