Sjajan finiš Junajteda, titula sve bliža

• 02. april 2012.

• 22:57

Večerašnjom pobedom nad Blekburnom, Mančester Junajted napravio još jedan veliki korak ka novoj tituli, pošto je na najbolji način iskoristio kiks ''Građana'' proteklog vikenda.

U poslednjoj utakmici 31. kola Premijer lige, vodeći Mančester Junajted savladao je domaći Blekburn na Ivud Parku rezultatom 2:0 i sada ekipa Aleksa Fergusona ima pet bodova prednosti na čelu tabele u odnosu na prvog pratioca, Mančester Siti.

Domaći tim, koji vodi grčevitu borbu za opstanak, dugo je imao aktivan rezultat. U nekoliko navrata fudbaleri Blekburna stavljali su na velika iskušenja golmana De Geu, pre svih Jakubu i Olson, ali nisu uspeli da steknu rezultatsku prednost.

Naravno, prilike su stvarali i gosti. Valensija je bio raspoložen, ali je put do mreže našao tek u 81. minutu. Ipak, na njegov sjajan projektil, iskosa sa desne strane, vredelo je čekati toliko dugo.

Samo pet minuta kasnije golman Blekburna Robinson je ponovo morao da vadi loptu iz mreže. Ovoga puta Valensija je bio u ulozi asistenta, a realizator je Ešli Jang, za konačnih 0:2.

Raća Petrović u domaćoj ekipi nije ulazio u igru. Svih 90 minuta proveo je na klupi.

Junajted sada na čelu tabele ima 76 bodova, ispred Sitija sa 71. Blekburn je ostao među ''davljenicima'', sa 28 bodova na deobi 17. mesta.