Sjajan debi Rišarlisona, Evertonu bod sa igračem manje!

subota 11.08.2018.
20:26

Večerašnji program u Premijer ligi završen je zanimljivom utakmicom u Vulverhemptonu.

Beta/Nick Potts/PA via AP

Posle četiri popodnevne, večeras je odigrana još jedna utakmica prvog kola Premijer lige.

Povratnik u elitu, ekipa Vulverhemptona dočekala je na svom terenu Everton, a njihov duel je završen bez pobednika, rezultatom 2:2.

Gosti su poveli već u 17. minutu, a strelac je bio Brazilac Rišarlison koji je ovog leta došao u Everton iz Votforda. On se najbolje snašao u gužvi pred golom Vulvsa posle centaršuta sa leve strane i snažnim udarcem sa nekih šest metara savladao je Rui Patrisija - 0:1.

Problemi za Everton počinju od 40. minuta kada je Fil Džagelka isključen, a samo četiri minuta kasnije domaći dolaze do izjednačenja prelepim pogotkom Nevesa iz slobodnog udarca - 1:1.

Tim rezultatom se ušlo u drugo poluvreme, a iako brojčano oslabljeni, gosti ponovo uspevaju da povedu. I ponovo je strelac bio Rišarlison koji je dodatno ulepšao zvanični debi u dresu Evertona. Ovoga puta je ušao u kazneni prostor sa leve strane i desnom nogom sa desetak metara poslao loptu u suprotni ugao - 1:2.

A da Vulvsi izbegnu poraz na povratku u Premijer ligu potrudio se Himenez, koji je odlično reagovao na centaršut Nevesa sa leve strane i udarcem glavom postavio konačnih 2:2.