Siti uz dosadu i povrede u četvrtfinalu

• Autor: Vladimir Stojanović

• 15. mart 2016.

• 22:39

Uspavanka na "Etihadu", Siti i Dinamo odigrali bez golova, i pored plasmana u četvrtfinale glavobolja za Pelegrinija. "Građani" ostali bez uže odbrane!

Siti je bez Kolarova u ekipi čuvao prednost iz prvog meča u Ukrajini protiv Dinama, na "Etihadu" mirna utakmica, po običaju povreda Kompanija, opet mišić, morao je da napusti teren posle pet minuta, zamenio ga je Mangala. Povredio se i drugi štoper, Otamendi, pa je Pelegrini izvršio dve prinudne izmene.

Ukrajinci su nešto pokušavali, par opasnih centaršuteva Antunjesa, nekoliko grešaka odbrane domaćih, na momente je bilo baš dosadno. Videli smo jedan šut u okvir gola i to je bilo sve za uspavanku u prvom delu.

U nastavku slična slika, spor tempo, mnogo prekida, Siti rezervisan, Dinamo nemoćan da učini meč zanimljivim posle 1:3 na svom stadionu.

Probao je Jaja Ture iz slobodnjaka, pa onda Aguero i Navas, malo se podigla temperatura.

Na drugoj strani, Jarmolenko se izborio za poziciju ali i loše šutirao.

Jaja Ture je do kraja utakmice pripretio Šovhovskom, Vida je na drugoj strani centrirao, ali je Zabaleta dobro intervenisao.

Dinamo je u finišu tražio ppenal nakon kontakta Fernanda i Jarmolenka, ostalo je 0:0, svi su jedva čekali da se završi.

Siti se plasirao u četvrtfinale Lige šampiona, za vikend ih čeka gradski derbi, navijači već strepe posle povreda dvojice startnih štopera.