Siti slavi Žezusa, Brazilac u nadoknadi sprečio iznenađenje ''labudova''!

• Autor: Milovan Longinov

• 05. februar 2017.

• 16:23

Dva različita poluvremena, Siti u nadoknadi došao do tesne pobede, heroj je Gabrijel Žezus.

Fudbaleri Mančester sitija pobedili su svom Etihadu ekipu Svonsija rezultatom 2:1 (1:0) u 24. kolu Premijer lige.

Siti je odigrao odlično prvo poluvreme posle kog je imao prednost golom Žezusa, ali su u drugom domaći pali, Svonsi je to kaznio u finišu preko Sigurdsona.

Ipak, u nadoknadi vremena, Žezus je postigao svoj drugi gol za veliku pobedu i radost ''građana''.

Siti je u potpunosti dominirao tokom čitavog dela susreta i pravo je čudo da gosti nisu primili više golova.

Iako nije bilo Aguera u startnoj postavi, Gabrijel Žezus je odlično igrao u ulozi ''devetke'' i postigao pogodak za 1:0.

Igrao se 11. minut kada se Brazilac našao na pravom mestu posle jedne odbijene lopte i pokušaja Sterlinga i pogodio mrežu Fabijanskog.

Do odlaska na odmor, Siti je imao još nekoliko izglednih prilika, a najbliži golu bio je Jaja Ture koji je odlično izveo slobodnjak, ali je Fabijanski paradom izbio u korner.

I u drugom poluvremenu, Siti je nastavio da stvara šanse i drži stvari u svojim rukama, ali su Silva, Žezus i Sterling propustili izgledne prilike.

Tempo je potom malo opao, delovalo je da je Siti imao stvari u svojim rukama, ali je onda u 81. minutu usledio pravi šok.

Sigurdson je sa preko 20 metara gađao drugi ugao, Kabaljero je bio loše postavljen, a bio je i zaklonjen jednim igračem Svonsija koji je bio u ofsajdu, pa je lopta završila iza njegovih leđa.

Pep Gvardiola je momentalno reagovao izmenom, Aguero je ušao umesto Sterlinga i krenuo na sve ili ništa.

Siti je posle gola delovao nervozno i bez prave ideje, pa je gostima bilo još lakše da se brane svojim bunkerom.

Ipak, u poslednjim trenucima meča, Žezus je najpre tukao glavom, a potom posle odbrane Fabijanskog pokupio odbitak za 2:1.

Siti se provukao i ostao u trci za vrh tabele, najpre za drugo mesto pošto deluje da je Čelsi previše pobegao svima.