Siti ponovo ponizio Totenhem, Jovetić se upisao!

• Autor: Janko Glavonjić

• 29. januar 2014.

• 22:40

Mančester Siti je ponovo "uništio" Totenhem. Ovoga puta bilo je 1:5 na Vajt Hart Lejnu, ali je uz još jednu "petardu" najveći utisak bio obnovljena povreda Aguera.

U 5. minutu Siti je imao prvu veliku priliku. Prosto neverovatan prodor Aguera, koji je kao vihor prošao pored svih igrača Totenhema i uputio udarac desnom nogom iskosa sa desne strane, iz vrlo teške pozicije. Svi su se sledili, ali lopta je, srećom po Totenhem, završila na stativi i odbila se nazad u igru. Da je lopta ušla u gol, bio bi to jedan od najlepših u sezoni sasvim sigurno!

Ipak, u 15. minutu, Aguero je bio precizniji i doveo svoj tim u vođstvo. Ponovo sjajan prodor Argentinca i "šmekerski" završetak - umesto snažnog šuta koji je očekivao Loris, samo je "picnuo" loptu pored istrčalog golmana Totenhema i sproveo je u mrežu.

Ovaj gol je bio Aguerov 50. u Premijer ligi u samo 81 odigranih utakmica. Fantastično dostignuće.

Prva opasnija akcija na meču Totenhema bila je Adebajorovo delo. Bivši igrač Sitija je predriblao dva odbrambena fudbalera Sitija, ušao u šesnaesterac, ali je njegov udarac blokiran i lopta je otišla u korner. I posle tog kornera Totenhem je mogao do gola, ali je lopta skrenula pravo u Hartove ruke.

U 22. minutu Siti je mogao da podseti navijače Totenhema kako su prošli u prethodnom susretu, ali je Loris spasio svoj tim fantastičnom odbranom posle još jednog Aguerovog pokušaja.

Dva minuta kasnije ponovo su isti fudbaleri bili u glavnim ulogama, a ovaj put je Loris bio savladan, ali je ponovo imao sreće - Aguero je pogodio prečku.

U 31. minutu prva sporna odluka na meču dogodila se pred golom Totenhema. Džeko je šutirao ka golu i pogodio je u ruku odbrambenog fudbalera Totenhema, od čije ruke se ona odbila do ruke drugog fudbalera. Siti je tražio penal, ali sudija je samo pokazao da se igra nastavi.

U 36. minutu dogodila se prva sporna situacija pred golom Sitija. Eriksen je sjajno centrirao iz slobodnog udarca iskosa sa leve strane. Doson je nadskočio Zabaletu i postigao pogodak, ali je pomoćni sudija signalizirao ofsajd. Na usporenom snimku izgledalo je da su dva fudbalera bila u liniji.

U 43. minutu Aguero je obnovio svoju povredu zadnje lože. Jedan bezazleni kontakt sa Dosonom je uticao da Argentinac izgubi ravnotežu. Bolna grimasa na njegovom licu i pogled pun neverice ka klupi jasno je pokazao da pretpostavlja o čemu se radi. Odmah ga je zamenio bivši fudbaler Partizana i Fiorentine Stevan Jovetić.

Odmah na startu drugog poluvremena desio se možda i ključni momenat na meču.

Sjajno dodavanje Fernandinja pronašlo je Džeka, koji je imao jedan na jedan sa Rouzom. Rouzov start je izgledao dobar, na loptu, ali je Džeko pao i sudija je pokazao na belu tačku. Pošto je Rouz bio poslednji igrač odbrane zaradio je crveni karton. Siguran izvođač jedanaesterca bio je Jaja Ture, ali je ostala sumnja da li je ova odluka ispravno doneta.

Samo dva minuta kasnije već je bilo 0:3, i ako je i bilo neke dileme oko pobednika, ona je otklonjena. Sjajni Zabaleta je ubacio loptu sa desne strane u srce šesnaesterca. Odbrana Totenhema je jako smušeno reagovala, Silva je iz izgledne situacije ponovo pogodio okvir gola. Kirikeš je u pokušaju da izbaci loptu uradio to vrlo loše, bukvalno je dao Džeku "na izvol'te" i reprezentativcu BiH nije bilo teško da je iz neposredne blizine zakuca u mrežu.

Totenhemu se smešila nova katastrofa, ali 6 minuta kasnije su uspeli da vrate jedan gol i tako, u tom trenutku je izgledalo, izbegnu novu bruku protiv Sitija.

Posle kornera Kapue je neshvatljivo ostao sam, čak je imao vremena i da ispravi svoju prvobitnu lošu reakciju i da postigne pogodak. Lopta je pogodila Fernandinja u ruku na gol liniji i paradoksalno je imao sreće što je lopta ušla u mrežu, jer bi u suprotnom to bio siguran crveni karton i jedanaesterac za Totenhem.

U 78. minutu Jovetić je konačno postigao gol! Nije bilo srećnijeg čoveka od njega u tom trenutku. Fernandinjo, koji je bio i danas fantastičan, poslao je sjajnu loptu ka Jovetiću, koji je obišao Vokera i uputio udarac ka golu. Lopta je pogodila Kirikeša i prevarila Lorisa.

U 87. minutu još jednu šansu je imao Jovetić, ali je Navasov centaršut otišao Crnogorcu iza leđa. U nastavku akcije Kolarov je uputio dobar šut, ali je Loris instinktivno reagovao i izbacio loptu u korner.

Dva minuta kasnije Siti je postigao i peti gol, i to Vensan Kompani koji je imao jedan od svojih izleta na polovinu Totenhema.

Siti je ovom pobedom preuzeo lidersku poziciju i iskoristio kikseve Arsenala i Čelsija, koji su odigrali nerešeno sa Sautemptonom i Vest Hemom.