• Autor: Milovan Longinov

• 03. decembar 2017.

• 18:55

Treći put u nizu, Siti na sličan način dolazi do pobede identičnim rezultatom.

Fudbaleri Mančester sitija pobedili su na svom Etihadu ekipu Vest Hema rezultatom 2:1 (0:1) u poslednjem meču 15. kola Premijer lige.

Vest Hem je vodio na poluvremenu golom Ogbone, ali su "građani" opet uspeli da dođu do pobede u samom finišu, najpre je pogodio Otamendi, a potom i David Silva.

Pep Gvardiola je odlučio da odmori Fernandinja, Kompanija, počeli su Danilo i Mangala i to se baš i nije isplatilo domaćoj ekipi.

Siti se mučio na početku, gotovo da nije stvorio nijednu pravu priliku u prvom poluvremenu, dok je Vest Hem imao opasnije šanse posle kontri i prekida.

Ederson se istakao u jednoj situaciji, kada je Lanzini gađao prvi ugao, ali je golman Sitija odbio u korner. Upravo je Vest Hem bio najopasniji posle prekida i posle kornera u nadoknadi prvog dela igre, Ogbona je iskoristio centaršut Kresvela i glavom savladao Edersona.

Pep Gvardiola nije želeo ništa da prepušta slučaju, odmah na poluvremenu je odlučio da uvede Gabrijela Žezusa umesto Danila i to se pokazalo pkao pravi potez.

U 57. minutu, Brazilac je lepo prošao po boku, vratio povratnu u peterac, a tamo se na pravom mestu našao Otamendi i pogodio za 1:1.

Nakon izjednačujućeg gola, na terenu je postojao samo jedan tim. Siti je nastavio da pritiska rivala, ali se golman Adrijan istakao sa nekoliko sjajnih intervencija.

Samo Liroju Saneu je zaustavio tri solidna pokušaja, a potom i slobodnjak Kevina De Brujnea.

Potom je pokušao i Gabrijel Žezus sa ivice šesnaesterca, Adrijan je i njegov udarac odbranio, a posle odbijene lopte spetljao se Sterling.

Strahoviti napadi Sitija isplatili su se opet u samom finišu meča, u 83. minutu De Brujne je poslao perfektan centaršut, a David Silva je u stilu vrhunskih napadača pobegao čuvarima i još lepšom reakcijom spustio samo loptu u mrežu.

Vest Hem je u poslednjim trenucima meča imao kolosalnu priliku, Arnautović je vratio povratnu za Sakoa, ali je ovaj šutirao za malo pored gola.

Siti je zadržao prednost od osam bodova u odnosu na Mančester junajted pred veliki gradski derbi narednog vikenda na "Teatru snova".

Vest Hem je pretposlednji sa samo 10 bodova, manje ima samo Svonsi koji je ostao na devet.