Siti odbranio trofej, ludi Bask ne sme u svlačionicu, da li je smenio svog trenera!?

• Autor: Vladimir Stojanović

• 24. februar 2019.

• 20:20

Posle 120 minuta bilo je 0:0, 4:3 na penale za Mančester Siti, ali svi će pričati o golmanu Čelsija. Ono što je učinio zaista je neoprostivo u svetu fudbala.

Čelsi je ušao u finale praktično igrajući bunker, Sari sa lažnom devetkom Azarom, nije bilo Markosa Alonsa, Emerson od prvog minuta, potpuno drugačije od onoga što smo navikli od Italijana.

Imali su kontru njegovi igrači, da li je Zinčenko srušio Kontea, ostaće pitanje, Siti je ima loptu, ne i neke šanse. Aguero je probao nakon dvadesetak minuta, njegov udarac završio iznad prečke.

Sari je uspeo u nameri da ne primi rani gol, čuvali su svoju mrežu, delovalo je mnogo bolje nego kada su razbijeni u prvenstvu.

Malo uzbuđenja u finišu prvog poluvremena, stigao je Otamendi jednu loptu na drugoj stativi ali nije šutirao, a onda je Argentinac glavom umalo savladao svog golmana, pa je Čelsi mogao ih nehata bez udarca na gol da dođe do prednosti.

Malo fudbala na Vembliju u finalu.

U nastavku više uzbuđenja, mada je Siti i dalje držao loptu šanse Napolija bile su bolje. Par puta je pobegao Azar odbrani, u jednoj situaciji Kante šutirao preko gola, u drugoj Pedro umesto da šutira probao povratnu loptu.

Ohrabrili su se "Plavci" igrali su sve hrabrije, na drugoj strani Agueru je zbog mininalnog ofsajda poništen gol, Siti je teško dolazio do prilike da ugrozi Kepu.

U finišu regularnog dela Čelsi svežiji sa više samopouzdanja, a takav utisak odavali su u produžetku. Ušli su Iguain i Hadson-Odoi, pa se više igralo na polovini šampiona.

Ipak Siti je u drugom produžetku mogao da stigne do pobede. Sterling i Aguero su bili pred Kepom, izronio je Aspilikueta, Čelsi nije zaslužio da izgubi u ovih 120 minuta. Ovo je bila jedina prava šansa za Čelsi.

I onda cirkus u finišu zagrevao se Kavaljero, specijalista za penale, ali je Kepa, prvi golman Čelsija odbio da izađe. Nastala je frka, Zola i Sari su probali da ga zamene, ali Baskijac se nije dao, rešio je da brani penale.

Loše je počelo za Čelsi, Žorginjo je šutirao slabo, Ederson odbranio, onda su sledeća dva izvođača, Gundogan i Aspilikueta bili precizni. Kun je uz dosta muke uspeo da savlada Kepu. Emerson je pogodio savladao zemljaka Edersona, a onda je Kepa odbranio penal Saneu, 2:2 posle treće serije.

David Luiz nije imao sreće, pogodio je stativu, Bernardo Silva ne greši, Mančester Siti na korak od trofeja. Azar je imao hrabrosti da pogodi Panejku, ali je odluku u svojim rukama imao Sterling od prečke se lopta odbila u gol. Siti je odbranio trofej, šesti u Liga kupu ukupno, šta će Kepi reći Sari u svlačionici možemo da zamislimo, ako bude stigao, možda je ovo kraj za Italijana.