• Autor: Milovan Longinov

• 08. april 2017.

• 17:54

Siti konačno pobedio, Klop se kockao, ali mu je tandem Firmino - Kutinjo doneo preokret u Stouku, Dušan Tadić asistent!

Mančester siti je konačno prekinuo niz od četiri meča bez pobede, pošto je savladao Hal sa 3:1.

''Građani'' su do pobede nad Halom došli autogolom El Mohamadija u 31. i pogocima Aguera u 48. i Delfa u 63. minutu. Počasni pogodak za Hal postigao je Andrea Ranokija u finišu meča.

Siti je načeo mrežu Hala kada je Navas centrirao sa desne strane, a El Mohamadi nespretnom intervencijom pogodio mrežu za 1:0 i tim rezultatom otišlo se na odmor.

Na samom startu drugog poluvremena, Aguero je povisio na 2:0, da bi u 63. minutu, Sterling posle kontre proigrao Delfa, a ovaj zategao loptu u drugi ugao za 3:0.

Na Britanija stadionu, Jirgen Klop se kockao od početka, ali je na kraju uspeo da dođe do velike pobede. Nemac je na klupi ostavio i Kutinja i Firmina, ali su upravo njih dvojica u drugom poluvremenu postigli po gol za preokret.

Stouk je poveo nakon što je Šaćiri pronašao Voltersa, a ovaj matirao Minjolea za 1:0.

Firmino i Kutinjo su odmah na poluvremenu zamenili Vudburna i Aleksander-Arnolda i u 70. i 72. minutu pogodili za 1:2.

Prvo je Kutinjo savladao do tada odličnog Granta, a potom je Firmino iskoristio asistenciju Vajnalduma za konačni preokret.

Dušan Tadić je bio asistent u pobedi Sautemptona na gostovanju u Birmingemu ekipi VBA. Srpski fudbaler je u 25. minutu pronašao Žordija Klasija, a ovaj pogodio za 0:1, taj pogodak pogledajte OVDE.

U ostalim mečevima, Vest Hem je kao domaćin savladao Svonsi rezultatom 1:0, golom Kuojatea, dok su Midlsboro i Barnli odigrali bez pogodaka.