Siti i Barnli se za poluvreme vratili na pobedničke staze!

nedelja 30.12.2018.
17:11

U okviru 20. kola Premijer lige, pobede su u današnjem terminu od 15:15h upisali Mančester siti i Barnli.

Beta/Adam Davy/PA via AP

Fudbaleri Mančester sitija su nakon dva vezana poraza slavili na "Sent Meris" stadionu protiv Sautemptona sa 1:3 (1:3).

Svi golovi pali su u prvom delu, igrao se 10. minut kada je David Silva doneo prednost "Građanima".

Ipak, u 37. minutu Hojberg krade loptu duboko na polovini gostiju, a onda postiže sjajan pogodak za 1:1.

To kao da je dalo dodatni motiv "Građanima", koji ubrzo vraćaju prednost, Sterling je tukao, lopta je pogodila Vard-Prausa, preomenila pravac i odsela u mreži Mekartija.

U trećem minutu nadoknade prvog dela igre, nakon odličnog centaršuta Zinčenka, mrežu rivala trese Aguero za 3:1.

U nastavku su se prilike pred golom domaćina ređale, najpre je odlično intervenisao Mekarti, da bi po isteku jednog časa igre Aguero pogodio prečku.

U finišu još jedna sjajna odbrana Mekartija, a onda u 85. minutu i crveni karton za Hojberga, sve je bilo jasno na "Sent Merisu".

U drugom duelu u istom terminu, na pobednički put vratio se Barnli, koji je na "Turf Muru" bio bolji od Vest Hema sa 2:0 (2:0).

Kao i u Sautemptonu, svi golovi pali su u prvih 45 minuta.

Igrao se 15. minut kada je Vud doneo prednost "Kleretsima", da bi 20ak minuta kasnije Meknil duplirao prednost ekipe Šona Dajča.

U nastavku je bilo prilika na obe strane, Fabijanski je skinuo pokušaj Ešlija Barnsa, dok je pokušaj glavom Endija Kerola u sudijskoj nadoknadi pogodio prečku!