Sirija i dalje ima šanse za plasman na SP

Izvor: Beta

Kakav bi to uspeh bio.

Epa/Str
Epa/Str

Fudbalska reprezentacija Sirije i dalje ima šanse da izbori plasman na Svetsko prvenstvo 2018, pošto je danas u Melaki, u Maleziji, odigrala 1:1 sa selekcijom Australije u prvom meču baraža azijskih kvalifikacija.

Robi Krus je doneo prednost Australiji golom u 40. minutu, a izjednačenje Siriji Omar al-Soma pet minuta pre kraja iz penala.

Sirijci nikada do sada nisu učesvovali na Svetskom prvenstvu.

Revanš meč izmedju Sirije i Australije igra se sledećeg utorka, 10. oktobra, u Sidneju.

Pobednik ovog dvomeča plasiraće se u interkontinentalni baraž i igraće protiv četvoroplasirane ekipe iz CONCACAF zone, što je trenutno selekcija SAD.