nedelja 30.09.2018.
20:14

Fudbaleri Augsburga slavili su u šestom kolu Bundeslige protiv Frajburga.

EPA-EFE/ANDREAS SCHAAD

Augsburg je u minulom kolu otkinuo bod Bajernu, a danas su na svom terenu slavili protiv Frajburga sa 4:1 (2:0).

Poveli su preko Kajubija u 19. minutu, da bi 15 minuta kasnije pravu majstoriju izveo reprezentativac Islanda Alfred Finbogason.

On je nakon prizmenog centaršuta sa desne strane popularnom "štiklom" matirao gostujućeg golmana, zaista sjajan gol Islanđanina, koji se tek vratio na teren nakon povrede.

To je bilo sve od golova u prvih 45 minuta, da bi nakon četiri minuta igre u nastavku, gosti smanjili na 2:1, nakon katastrofalne reakcije odbrane domaće ekipe, na kraju je Šmid postigao autogol.

A onda, Finbogason dolazi do drugog gola, u 68. minutu je precizno izveo jedanaesterac za 3:1.

Nekih 15 minuta kasnije, Islanđanin kompletira het trik, smešta loptu u mrežu Frajburga na asistenciju Hana.

Nakon ovog trijumfa, Augsburg osmi sa isto toliko bodova, Frajburg sa bodom manje na 13. mestu na tabeli.