Simeone o najgorem pravilu u istoriji UEFA: "Ovo nije fer prema Liverpulu!"

četvrtak 12.03.2020.
10:31

EPA-EFE/PETER POWELL

Jedno od najgorih pravila u svetu fudbala jeste gol u gostima, ali gol u gostima u produžecima je korak dalje.

O tome je govorio i Dijego Simeone nakon pobede nad Liverpulom sinoć na "Enfildu".

"Nije fer. Imali smo 30 minuta produžetaka da postignemo gol u gostima i to čak tri. Liverpul nije imao priliku.

Nije fer da jedna ekipa ima 30 minuta više da postigne golove u gostima od druge", rekao je Dijego Simeone.

Mi se iskreno nadamo da će se ovo pravilo promeniti, potpuno je besmisleno i ukoliko se već vrednuje gol u gostima, trebalo bi to da ostane samo u regularnom delu, ne u produžecima.

16:01

Liverpul je imao prednost domaceg terena 30 min?

po cetvrtu zvjezdicu
15:51

E hvala bogu da je netko to spomenuo Najveca glupost uz to da tekma traje 90 min ! Ima da traje 60 min ciste igre pa da vidim da li ce dobivati grceve uvjek samo igraci ekipe koja vodi !!!

adidas forever
14:17

Imali ste priliku i da u tih 30 minuta nepostignete nijedan gol, pa zašto je niste iskoristili kada ovo nije fer? Lako je biti licemeran kada pobediš, a da je ostalo 2:0 sigurno se ovoga ne bi setio. Ipak složiću se da ovo nije fer, ali ne bi bilo fer ni u potpunosti ukinuti 'gol u gostima'. Drugim rečima ja tu ništa ne bih menjao dok ne smislim nešto pametnije, a menjati jedno loše pravilo drugim lošim pravilom ne bi bilo baš previše pametno.

Südkurve München
13:29

Gospodin covek

The_Matrix
12:56

Zaneti je pricao o ovom problemu nakon one utakmice Inter - Totenhem kada je Inter jurio i stigao 3-0 iz Londona, usli u produzetke i obe ekipe dale po gol. Mec je zavrsen 4-1 za Inter, ali je Totenhem prosao dalje zbog gola u gostima. Bukvalno se branili 120 minuta i iz jedne kintre dali gol koji ih je odveo dalje

Oldboy
12:45

Pošteno Diego, vidi se da si igrao za Lacio i Inter

Stefan Lazović
11:57

Gol u gostima je dobra stvar. Ali nije logicno da se racuna u produzecima.

Deki.Stankovic.5
11:52
Bato C.
11:51

Argentinac ispade veći gospodin od Nemca!!!
Kuda ide ovaj svet

Непобедиви
11:44

Treba ukinuti to pravilo. To je imalo smisla do pre 15ak godina kada je bas bilo prisutno domacinsko sudjenje. Danas su stvari ipak drugacije.

Mirjevac
Saturday, 14.03.2020
22:51

Po tvome, bi trebali skroz da izmenimo pravila u fudbalu, posto mnoga vaze jos od kad je fudbal izmisljen? Od kad je fudbal izmisljen, vazi pravilo da 11 igraca igraju, zasto to ne promenimo pa da igraju 5 igraca, posto je to pravilo staro, tako isto na primer da se igra bez sudija posto je to isto pravilo staro koliko i fudbal! Ja mislim da sva ta pravila koja sad vaze u fudbalu su dobra i vaze za sve! Svako od timova igra i u goste i kod kuce, takoda svaki klub ima iste sanse!

11:41

Da, ali, ipak i taj drugi tim ima veoma znacajnu prednost domaceg terena, nije posteno ni prema gostu da sve krene od nule kad se vec tih pola sata ne igraju na nekom neutralnom popristu.

Аполо
11:35

Ovakve izjave su mi pomalo licemerne. Došao si da pobedis a ne da komentarišes pravila koja su odavno na snazi.

17:12

Pomnogo ne pomalo. Da je izgubio ili bi ćutao ili bi komentarisao kako nije fer što je Liverpool 30 minuta imao prednost domaćeg terena, ali ovo sigurno ne bi komentarisao.