• 02. decembar 2012.

• 13:22

Argentinski stučnjak žali za načinom na koji su njegovi igrači poraženi u gradskom derbiju, ali obećava da će dati sve od sebe da što pre oporavi igrače.

Simeone:

Nakon poraza svoje ekipe od gradskog rivala sa 2-0, trener Atletika je izrazio razočarenje kako je njegova ekipa prišla utakmici.

Kristijano Ronaldo je već u 16. minutu iz slobodnog udarca postigao prvi gol, da bi sredinom drugog poluvremena Ozil na dodavanje Ronalda stavio tačku na meč.

"Na ovoj utakmici nismo mogli da pobedimo."

"Tražićemo svoju šansu u nekom narednom duelu. U prvom poluvremenu smo imali prilike, ali smo propustili da ih realizujemo. Kada igrate protiv Reala, to prosto ne sme da vam se dogodi.", ističe Simeone.

Trener ističe da ne vredi kukati, već da se moraju izvući pouke iz ovakvih mečeva.

Atletiko se sada okreće međunarodnim obavezama. Za nekoliko dana gostuju Viktoriji iz Plzena.

Meč će direktno odlučivati ko će u nokaut fazu LE otići sa pozicije broj 1.