Silovit start Mančester Sitija!

• 10. avgust 2015.

• 22:50

Ako se po jutru dan poznaje, ekipa Mančester Sitija bi ove sezone mogla da ispuni velika očekivanja u borbi za vrh tabele u Premijer ligi.

Utakmicom između Vest Bromvič Albiona i Mančester Sitija večeras je kompletirano prvo kolo engleske Premijer lige.

Prošlosezonski vicešampion je večeras kao gost ubedljivo trijumfovao rezultatom 3-0 i već posle prvog kola zauzeo prvo mesto na tabeli, sa najboljom gol-razlikom.

Najveći deo posla ''Građani'' su završili već u prvom poluvremenu, kada je u glavnoj ulozi bio sjajni Jaja Ture.

On je posle samo devet minuta igre postigao vodeći gol za goste. Hesus Navas ga je pronašao na ivici kaznenog prostora, Ture je šutirao po zemlji, lopta je nekoga zakačila na putu ka gol i završila u mreži nemoćnog golmana Majhila - 0:1.

Nije se dugo čekalo ni na drugi pogodak. Igrao se 24. minut, Ture je na ivici kaznenog prostora kombinovao sa Bonijem, a onda sa ''kapice'' šesnaesterca poslao precizan udarac u lvi ugao gola domaćih - 0:2.

Boni je potom imao dve dobre prilike, jednu i Kolarov, a do kraja prvog poluvremena, domaćima je poništen gol zbog ofsajda. Početkom drugog je Berahino imao lepu priliku, ali je Hart dobro intervenisao.

Međutim, sve nade domaćih u preokret na večerašnjem meču ugasio je Kompani u 59. minutu. Gosti su iznudili korner sa leve strane, sjajno ga je izveo Silva, a još bolje reagovao Kompani, koji je sa prve stative poslao precizan udarac glavom u suprotni ugao. Neodbranjivo - 0:3!

Do kraja se samo postavljalo pitanje kojom razlikom će Siti dobiti ovaj meč, a ''Građani'' su se zadovoljili rezultatom koji je postavio Kompani.

Naš Aleksandar Kolarov bio je u startnoj postavi Mančester Sitija i solidno je odigrao svih 90 minuta. U samom finišu je odlično izveo jedan slobodan udarac iskosa sa leve strane, ali je Majhil uspeo da tu loptu izbije u korner.