nedelja 13.12.2020.
14:51

Nova velika pobeda.

EPA-EFE/Naomi Baker

Fudbaleri Sautemptona pobedili su na svom stadionu ekipu Šefild Junajteda rezultatom 3:0 (1:0) u 12. kolu Premijer lige.

Pitanje pobednika nije se dovodilo ni u jednom trenutku, pošto golman domaćih MekKarti danas nije imao posla.

U 34. minutu posle očajne reakcije odbrane Šefilda, Če Adams je na pravom mestu i pogađa za 1:0, što je rezultat prvog dela igre.

U 62. minutu, Armstrong je povisio prednost domaćih posle asistencije Danija Ingsa i to je bio kraj za goste.

Ipak, u 83. minutu pobedu je zasladio Nejt Redmond, tek što je zamenio Tea Volkota, postigavši svoj prvenac ove sezone.

Sautempton je sada privremeno skočio na treću poziciju sa čak 23 boda, jedan manje od Totenhema i Liverpula, dok je Šefild zakucan za dno sa samo jednim bodom i gotovo je nemoguće da će uspeti da se izvuku ove sezone.