Silni Marsej, debi Radonjića

nedelja 16.09.2018.
22:59

Ubeldjiva pobeda domaćina na ''Velodromu'' na debiju doskorašnjeg fudbalera Crvene zvezde.

EPA-EFE/GUILLAUME HORCAJUELO

Peto kolo francuske Lige  kompletirano je večerašnjom utakmicom na ''Velodromu'', gde je domaći Marsej ubedljivo savladao ekipu Gengama rezultatom 4:0.

Gotovo sat vremena gosti su uspeli da svoju mrežu sačuvaju netaknutom, a onda je krenula kanonada ekipe Rudija Garsije.

Tovan je u 57. minutu probio led i posle njegovog gola sve je bilo mnogo lakše za ekipu Marseja. Šesnaest minuta kasnije Dimitri Paje je prelepim projektilom duplirao prednost, a sve dileme oko pobednika rešio je Tovan svojim drugim golom u 80. minutu, na asistenciju Strotmana.

Konačnih 4:0 postavio je Mitroglu u 83. minutu, a minut kasnije, srpski reprezentativac Nemanja Radonjić dobio je priliku da debitituje za Marsej. Zamenio je Pajea, ali se rezultat u poslednjih šest-sedam minuta više nije menjao.

Marsej je ovom pobedom izbio na drugo mesto sa 10 bodova, a Gengam je prikovan za dno tabele, bez ijednog boda u prvih pet kola.