Silni Junajted, het-trik Kagave, Čelsijev ''minimalac''

• 02. mart 2013.

• 18:04

Lider Premijer lige u 28. kolu deklasirao Norič, a junak trijumfa Šinđi Kagava sa tri postignuta gola. Demba Ba doneo pobedu Čelsiju nad Vest Bromvičom, ''Čekićari'' slavili na ''Britaniji''!

Mančester Junajted napravio je još jedan značajan korak ka osvajanju titule. Ekipa Aleksa Fergusona ostvarikla je očekivanu pobedu nad Noričem na Old Trafordu, koja je u finišu postala i prilično ubedljiva, i to zahvaljujući raspoloženom Kagavi.

U trijumfu rezultatom 4:0, Kagava je postigao prva tri gola za domaći tim. Seriju je započeo u finišu prvog poluvremena, posle centaršuta sa desne strane i dodavanja van Persija.

Na drugi gol čekalo se do 76. minuta, kada je Kagava rešio pitanje pobednika, a do kraja videli smo još jedan njegov pogodak, da bi tačku stavio Vejn Runi u 90. minutu za konačnih 4:0.

Nemanja Vidić je u odbrani domaćih odigrao svih 90 minuta, a Junajted sada ima 15 bodova više od drugoplasiranog Sitija.

Tri boda osvojio je i Čelsi na ''Stamford Bridžu'' protiv Vest Bromviča. Za trijumf ''Plavaca'' bio je dovoljan samo gol koji je u 28. minutu postigao Demba Ba - 1:0.

Bane Ivanović je ponovo bio u startnoj postavi Čelsija.

Od ostalih mečeva, izdvajamo pobede QPR-a i Vest Hema na gostovanjima, Njukasl je poklekao u finišu na gostovanju Svonsiju, a pobednika nije bilo u duelu Sanderlenda i Fulama - 2:2.