Sezona iz snova - Atletiko u finalu Lige šampiona!

• 30. april 2014.

• 22:40

Sada je jasno - gledaćemo madridsko finale u elitnom evropskom takmičenju! Prvi put u istoriji će to biti gradski derbi u borbi za evropsku titulu. Posle Reala sinoć, večeras je i Atletiko pobedom na Stamford Bridžu stigao na prag krova Evrope! Nemoć Murinjovog tima, i pored vođstva koje je imao...

Kakva sezona za Atletiko iz Madrida!

U Primeri se nalazi na pragu osvajanja šampionske titule, a večeras je izborio i plasman u finale Lige šampiona!

Simeoneovi ''ratnici'' nisu se uplašili ni Stamford Bridža, nisu klonuli ni posle vođstva ''Plavaca'' i na kraju su trijumfom rezultatom 3:1 zakazali finalni okršaj sa najvećim rivalom, madridskim Realom u Lisabonu!

Atletiko je večeras mogao vrlo rano do vođstva, ali je lopta posle Kokeovog pokušaja pogodila prečku, pa stativu i ipak nije ušla u gol.

Čelsi je uzvratio preko Luiza, koji je pokušao makazicama, ali se na gol čekalo do 36. minuta, kada je Ivanović počeo akciju po desnoj strani, proigrao Vilijana, koji se oslobodio dvojice čuvara, prosledio loptu ka Aspilikueti, a ovaj odmah centrirao za Toresa koji pogađa mrežu, ali se ne raduje golu protiv bivšeg kluba - 1:0.

Ali, samo osam minuta je potrajalo vođstvo domaćih. U samom finišu prvog poluvremena, Tijago je centrirao za Huanfrana, ovaj vratio za Adrijana Lopeza, koji sa suprotne strane šalje loptu u mrežu nemoćnog Švarcera - 1:1. Ovom golu komovala je i veoma loša reakcija odbrane domaćih.

Slična situacija viđena je i početkom drugog poluvremena, kada Arda Turan nije iskoristio indolentnost odbrane ''Plavaca'', ali u 61. minutu Eto je skrivio penal nad Koštom koji je precizan sa bele tačke i to je bio početak kraja Murinjovih snova o duelu sa Realom u finalu Lige šampiona.

Atletiko je tada poveo sa 2:1, Čelsi nešto kasnije imao priliku za izjednčenje, ali je stativa bila saveznik gostiju, da bi tačku stavio Arda Turan u 72. minutu, postavivši konačnih 3:1.

Golove možete pogledati OVDE.

Čelsi: Švarcer, Ivanović, Luiz, Teri, Aspilikueta, Kejhil, Kol, Ramireš, Tores, Azar, Vilijan.

Atletiko Madrid: Kurtoa, Huanfran, Miranda, Godin, Filipe Luis, Mario Suarez, Tijago, Koke, Arda Turan, Adrijan, Dijego Košta.