Seviljine noćne more se obistinile, "vanzemaljac" Mesi nosi kući loptu sa "Pishuana"!

subota 23.02.2019.
18:08

Fudbaleri Barselone slavili su na gostovanju u Andaluziji u okviru 25. kola španske Primere.

Beta/AP Photo/Miguel Morenatti

Derbi kola odigran je na "Sančes Pishuanu" u Sevilji, gde su "Rohiblankosi" dočekali lidera na tabeli Primere i aktuelnog šampiona, ekipu Barselone.

Sva očekivanja su ispunjena, veliki broj golova, teror u režiji Lionela Mesija i na kraju pobeda Barselone od 2:4 (2:1).

Igrao se 22. minut kada je pukla kontra Sevilje, sjajno su je istrčali Ben Jeder i Navas, Francuz je odlično povukao, potom dodao loptu do Španca, koji retko postiže golove ali ovu priliku nije mogao da propusti, tukao je iz dobre pozicije i zatresao mrežu iza Ter Štegena za 1:0.

Nije dugo trebalo Kataloncima da se oporave od šoka, Rakitić je poslao loptu ka Mesiju, koji je bio u kaznenom prostoru rivala, a Argentinac hvata magičan volej i već u 26. minutu poravnava rezultat.

Nisu gosti iz Katalonije blistali u prvih 45. minuta, imali su mnogo problema u defanzivi, što se posebno videlo u 42. minutu.

Tada je Sarabija probio po desnoj strani, zavrnuo je potom loptu u sredinu, gde je na desetak metara od gola Barse bio Merkado, koji nije propustio priliku da vrati prednost Sevilji.

Sa 2:1 se otišlo na odmor, a Valverde je na samom startu drugog dela napravio dve izmene, uveo je Dembelea i Roberta umesto Vidala i Semeda.

To je dalo rezultate u 67. minutu, Dembele je dodao do Mesija, a ovaj desnom, slabijom nogom, poslao pravi projektil sa ivice kaznenog prostora, Vačlik je bio nemoćan, 2:2.

A onda, 85. minut, Alenja je pokušao sa ivice kaznenog prostora, lopta je zakačila nekog od defanzivaca Sevilje i pala pred noge Mesiju, koji lukavo lobuje Vačlika, postiže het trik i donosi prednost Barseloni prvi put na utakmici.

Svi dileme je u sudijskoj nadoknadi otklonio Luis Suarez, na asistenciju Lionela Mesija, koji je još jednom terorisao Sevilju, oborio je i rekord po broju golova protiv jedne ekipe u Primeri, dao je 28 golova Andalužanima u svojoj karijeri u prvenstvu, 36 u svim takmičenjima.

Barsa na čelu sa 10 bodova više od Atletika i 12 od Reala, ali uz utakmicu više od madridskih rivala.

Sevilja porazom ostala na petom mestu, sada četvrtoplasirani Hetafe ima dva boda više od Andalužana.

50 Komentara

Kico14
Sunday, 24.02.2019
01:46

Ono kad i Kristijancic vidi da je miljama ispod Mesija...

Wolverine
01:45

Šteta je što se neće pokazati nigdje van Španije. U Španiji se nikad nije igrala čvrsta odbrana. Mislim da bi se dosta više mučio u Pepovom Sitiju. Ali.. on je dijete Barselone. Ne mogu zamisliti da je napusti. Daleko veći znalac od Ronalda u to nema sumnje.

Don Andres
Monday, 25.02.2019
12:25

Odbrane u spaniji mozda nisu cvrste kao one u pl ali su zato dafanzivci agilniji i jure napadace po terenu. Mislim da messi ne bi imao nikakvih problema protiv staticnijih defanzivaca iz pl. Na kraju krajeva messi je trenutno 3. igrac po broju postignutih golova protiv 6 najjacih klubova iz pl. Ispred njega su jedino aguero i vardi cini mi se. A messi ima neuporedivo manje utakmica pored tih klubova. Eto taj isti agero mozemo reci da godinama dominira u pl a znamo da je messi citavu klasu ispred njega u svim segmentima igre.

Wolverine
Wednesday, 27.02.2019
13:21

Možda si i u pravu. Aguero je udarač, razbijač i ne mogu ga sačuvati. Vjerovatno ne bi mogli ni Mesija.

P. S.
Saturday, 23.02.2019
23:11

Nebitno gde se igra, ko je protivnik i kako igra, temperatura, teren, publika, kiša, sneg, suđenje, termin meča... ma ni zemljotres ne bi poremetio jedinstveni Valverdeov šablon očajne igre u gostima. Da je Sevilja odbila da pređe centar ni Messi ne bi imao razloga da uzvrati, ovako su izgubili od Messija.

Suarez na momente deluje kao neko ko nikada nije igrao fudbal, dok je na momente samo očajan. Razumem da je Kutinjo u Engleskoj navikao da u svakom trenutku ima dovoljno prostora da se okrene sa loptom, ali da posle toliko vremena nije ukapirao da mu u Španiji dišu za vratom, e to nikako ne mogu da shvatim. Činjenica da je Messi glavni krivac što je Valverde još uvek u Barsi mi smeta da u potpunosti uživam u tome što radi.

Lahozu očekivano nije ni potreban VAR kako bi znao da ne treba da svira nijedan od dva očigledna penala za Barsu.

_mladen_
22:55

Trenutno timovi igraju protiv Mesija, a ne protiv Barselone. Ako on stane, stala je Barselona.

Mirjevac
03:09

Barcellona nije real, pa da stane kao sto je real stao kad je Ronaldo otiso! Barca i bez mesija nekoliko puta cukala reala i to u sred bernabea, tako da barcu ne cini samo jedan igrac vec svi igraju! Nekoliko puta je Mesi bio povredjen i nije igrao i barca je i dalje pobedjivala bez njega i u spanskoj ligi i u sampion ligi!

_mladen_
02:07

Ma sve je to lepo na nekoliko puta, video bih da igraju celu sezonu bez nejga. Izvini decko, ali veruj mi cim ode Mesi osetice veliki pad i morace poceti privikavanje, jer sada koliko vidim, cim zagusti Mesi je taj koji sve resava. Ne igra Mesi, ne igra Barselona... Mislim okej je to, imas odlicnog igraca, ali kad tad ce to stati.

Aleksandar Kosic
22:01

Daleko ispred svih!!! The end!

stevan_vasic90
20:03

Vesti od Messiju od sada treba objavljivati u rubrici Sci-fi... ovo sto radi izlazi iz okvira realnosti.

Armani
19:53

Pokusao je danas Lahoz sve ali nije uspio, Messi je bio predominantan, jedino da mu je crveni pokazao...kako je fino pokazao 4 minute nadoknade a da je Barsa bila u zaostatku rezultatskom bilo bi 2 minute...o penalima da ne pricamo.

Alex DeLarge
19:48

Kako ce ova Barselona brutalno da se raspadne kad Mesi ode...

Mirjevac
03:15

Barca i bez Mesija je sve redom cukala i zadrzala prvu poziciju u ligi i tako i SL, a i pobedjivala reala bez mesija kada je Suarez postigo tri ola, ali on tada nije poneo lotu kuci ko sto nosi mesi! Mesi je vise puta bio povredjen i barca je i dalje pobedjivala, jer u barci jedan covek ne cini tim, kao sto je to bilo u realu, kad je Ronaldo otiso oni potonuli i zamalo da ispadnu iz prev lige!

19:24

na stranu standardno ocajna igra u reziji valverdea, treba se stvarno osvrnuti sa osvedocenog barsomrzitelja, lahoza, koji po milioniti put strasno ostecuje barsu, dva cista penala lik ne svira i ajde sto on ne svira nego sto var ne reaguje a i kompletni moron vidi na usporenim snimcima da su penali

prva situacija, dembele masa loptu ali bi u nastavku akcije stigao do iste bez problema da ga odbrambeni svilje ne krsi, i to je toliko ocigledno na usporenom da oni iz vara trebaju od sramote da se usima pokriju nakon ove utakmice

druga situacija, vrlo brzo nakon prve, suarez prvi stize do lopte nakon cega dolazi do kontakta sa odbrambenim sevilje, textbook penal, ponovo jako ocigledno na usporenom snimku

rezime, messi > lahoz + valverde

GoHard
19:42

Lahoz+Barselona>Sevilja

rossoneroug
19:20

Messi brate nisi realan... Svako ko tvrdi da je Ronaldo bolji od Mesija ... treba da presane pratit fudbal.

Monte_Kristo
19:34

Zar postoji neko ko i dalje to tvrdi? :)

V84
21:17

Ro ne moze tvrditi niko ko je objektivan. Igrac koji je bukvalno bez konkurencije. Za dobrih 30% iznad ostalih vrhunskih igraca.

Japanac
19:20

Ubedlivo najbolji igrac u svetu, kakva je to masina, danas je opet sam igrao....dva evro golova a i lob nije bio tako lak zadatak.... ne volim Barca ali kako da ne postujes ovakav igrac, svaka ti cast Messi 👏👏👏

Steffmajster
19:19

na stranu svi golovi, asistencije, zlatne lopte kopacke, trofeji... Messi je mnogo vise od toga! Najveci!

19:19

BOG fudbala,nemojte ga molim vas porediti ni sa kim,on je liga za sebe,ako imate imalo objektivnosti,morate priznati da je ovaj covek najveci ikada,i tesko da ce ga iko ikada nadmasiti!!

Forca Barca
19:17

Svaka utakmica potpuno ista,rezultat zavisi iskljucivo od toga kako su pojedinci odigrali.Nema sistema,nema taktike,nema bukvalno nicega...Odbrana skandalozna,Umtiti i Pike potpuno neusaglaseni,Alba supalj ko svajcarski sir,svaki centarust je prosao ili pored ili kroz njega...Veza ocekivano spora i nekreativna (Buskec je danas prednjacio),Kutinjo i dalje jako slab.Suarez los,ali valjda ce ovaj gol znaciti makar popravku u realizaciji sansi,od ostalih segmenata igre sam odustao.Dembele nije u formi,ali je uneo zivost,Alenja dobar,Mesi odlican...

_mladenq
19:31

Umtiti je meni drasticno opao i poceo sa nekom nonsalantnom igrom i prije povrede. Nisam se uopste nesto obradovao njegovom povratku u ekipu, radije bih da ga prodamo a da Lengle postane standardni stoper.

Forca Barca
10:04

Sto se tice nonsalancije to sam i ja odavno primetio,ali i dalje mislim da je vrhunski stoper (kada igra kako treba,kao na pocetku karijere u Barsi).

P. S.
01:50

Ja bih samo dodao: i prilično pre povrede...

19:35

Sve u svemu,bez Mesija,Barsa na nivou Hetafea.

Tata Messi
19:16

p.s. Kakvu kreativnost ocekivati od veznog reda koji su zajedno stari skoro jedan vek :D

Rise up
19:15

Mesi igra sa 30 % svojih mogucnosti ali je i takav ubedljivo najbolji. Alenja je bio jako dobar veceras. Suarez nastavlja da se blamira ,konstantni problem sa prijemom lopte,kao amater. 1 poluvreme smo gledali najsporiji vezni red na svetu. Takodje Umtiti je bio ocajan 1 poluvreme. Valvede no coment. Steta za Malkoma, bio je najbolji protiv Reala, i od tada 4 utakmice nije igrao ni minut. On i Dembele bi bili neka druga dimenzija sa Mesijem u napadu.

_mladenq
19:15

messi u epizodama 'ne moze valverde biti toliko ocajan trener koliko ja mogu biti dobar igrac' i 'ne moze suarez biti toliki invalid od napadaca, koliko mu ja mogu zicera namjestiti'

inace, barsa ostecena za dva cista penala, smejurija od lahoza strikes again

Badr Hari
19:14

A ko bi očekivao da će Lahoz pokrasti Barsu? Samo dva penala nije svirao, ali nije bilo dovoljno... morao je on to bolje. :D

SL_Komedija
19:13

Ove godine jedino Mbape može da isprati koliko toliko Mesija.

V84
21:20

U pastirskoj ligi.

Bidza i Tridza
19:13

Valverde da cisti kopacke Mesiju posle svakog meca. Da nema njega odavno bi popio otkaz.

Don Andres
19:13

Veci messijev podvig je sto je uspio da namjesti gol ocajnoooooooom suarezu nego hettrik.. ( :

SL_Komedija
19:12

Neverovatno kako igra Mesi , ali Suarez mora da smrša bar 10 kg, jeste dao gol danas, ali osim toga ništa. Sudija bar 1 penal trebao da sudi za Barsu, pa opet ovi spakovali 4 komada.

Rise up
19:22

Bilo je elemenata za penal i nad Suarezom i nad Dembeleom, ali eto ovako je sladje ako se tako moze nazvati s obzirom da je igra Barse spora bila u vecem delu utakmice.

Fischer
19:35

kakvih elemenata, cisti penali kao suza, na usporenom nema 1% dileme oko toga

Tata Messi
19:09

Koliko rezultat nista ne govori...Ne znam zasto Valverde uporno igra sa 3 CDM-a.Bukvalno 0 kreativnosti.Messi pokazuje zasto je GOAT