• Autor: Boban Filipović

• 09. mart 2014.

• 18:55

Andalužani pokazuju da su uhvatili dobar ritam, ovo im je treća pobeda u nizu, Almeriju hvata kriza, upali su u zonu ispadanja.

U okviru 27. kola španske Primere, fudbaleri Sevilje slavili su u Almeriji rezultatom 3:1.

Gosti stiču prednost u 31. minutu meča, kada Kristijan Baka pogađa na asistenciju Kevina Gameira.

S minimalnom prednošću Sevilje se otišlo na odmor.

Već na startu drugog dela igre, prednost je duplirana, strelac je kapiten Danijel Kariko, koji je neometan poslao  loptu u mrežu posle jednog kornera.

Suso je zapretio iz slobodnjaka nešto kasnije, nedovoljno dobor da vrati Almeriju u život, a sve dileme oko pobednika postavlja Kevin Gameiro nakon pasa odličnog Ivana Rakitića u 77. minutu igre.

Počasni gol za domaćina postigao je Aleksis Vidal pet minuta pre kraja regularnog dela, za konačnih 1:3.