nedelja 16.02.2020.
14:04

Uzbudljiv meč na Ramon Sančez Pishuanu, na kraju bez pobednika.

EPA-EFE/Raul Caro Cadenas

Fudbaleri Sevilje i Espanjola remizirali su rezultatom 2:2 (1:1) u 24. kolu La Lige.

Sevilja je imala prednost, Espanjol preokrenuo, ali i ostao sa igračem manje, pa nije uspeo da sačuva prednost.

Domaći su poveli već u 15. minutu, Suso je centrirao sa desnog boka, a Okampos bio najviši u skoku - 1:0.

Katalonci su uspeli da se vrate, u 35. minutu, a strelac je bio Embarba iz slobodnog udarca.

Abelardov tim je u drugom poluvremenu zaigrao još bolje i posle samo pet minuta preokrenuo. Kaleri je preglavao loptu do Vu Lija, a ovaj rutinski pogađa - 1:2.

Sevilja je morala da krene na svev ili ništa, Hulen Lopetegi je uveo našeg Gudelja i Luka de Jonga, ali je uspela da dođe do gola tek sa igračem više.

U 69. minutu, Viktor Sančez je dobio drugi žuti karton i isključenje, a 10 minuta kasnije, Suso je opet u centru pažnje.

On je lepo povukao loptu u sredinu sa desnog krila i preciznim udarcem sa 20 metara pogodio prvi ugao za konačnih 2:2.

Sevilja propustila priliku da sustigne Hetafe i sada sa 40 bodova i dalje deli četvrto i peto mesto sa Atletikom, dok je Espanjol i dalje poslednjeplasirani sa 19 bodova, ali deluje da je Abelardo podigao tim i da će se boriti za opstanak do samog kraja.