Sevilja uz dva poništena gola bolja od Ueske

nedelja 28.10.2018.
22:45

Fudbaleri Sevilje opravdali su očekivanja na svom stadionu, ali su mogli i daleko ubedljivije da slave.

EPA-EFE/Jose Manuel Vidal

Izabranici Pabla Maćina slavili su na "Sančes Pishunu" protiv Ueske rezultatom 2:1 (0:0).

Interesantno, domaćin je u 22. i 26. minutu postigao po gol, ali se na poluvreme otišlo sa 0:0.

Najpre je 22. minutu Danijel Kariko postigao pogodak, krenuli su navijači da slave, kao i igrači, a onda je glavni arbitar Himenez ipak odlučio da se konsultije sa kolegama iz VAR sobe.

Ispostavilo se da je bio u pravu, nakon pregledavanja snimka gol domaćina je poništen zbog ofsajd pozicije.

Samo četiri minuta kasnije, ponovo "Rohiblankosi" tresu mrežu rivala, ovoga puta gol je postigao Ben Jeder.

I samo što su krenuli da proslavljaju pogodak, ponovo VAR stupa na snagu i glavni arbitar Himenez poništava i drugi gol domaćoj ekipi, opet zbog ofsajd pozicije.

Te dve situacije ubile su utakmicu, do kraja poluvremena nije bilo golova, da bi nakon 10ak minuta igre u nastavku gosti pripretili preko Kuća, ali je fudbaler Ueske u dobroj situaciji šutirao pored gola.

A onda, u 65. minutu, VAR nije bio potreban, Ben Jeder je poslao povratni pas ka Sarabiji, koji je sa par metara zatresao mrežu Ueske, 1:0 za domaćina.

Nekih 13 minuta kasnije, prelep dupli pas Sarabije i Vaskeza, a Španac postiže svoj drugi gol na utakmici, još jednom nije bilo dileme, 2:0 za Sevilju.

Igrao se 82. minut kada je Kućo imao novu šansu za goste, ali je još jednom šutirao pored gola.

Utešni gol za goste u trećem minutu nadoknade postiže Pulido, na asistenciju Gomeza.

Na kraju očekivana pobeda Sevilje, koja je sada treća sa 19 bodova, dok je Ueska zakucana za dno sa samo pet bodova iz deset kola.