nedelja 26.11.2017.
20:28

Ekipa iz Andaluzije slavila je nakon velikog preokreta u Viljarealu.

EPA-EFE/JOSE MANUEL VIDAL

Izabranici Eduarda Beriza, slavili su na stadionu "De la Ceramica" rezultatom 2:3 (1:0) i to nakon što su nadoknadili dva gola minusa.

Poveli su fudbaleri Viljareala u 19. minutu, strelac je bio nezadrživi Sedrik Bakambu, bio je to njegov deveti gol u Primeri ove sezone, sa tim učinkom je drugi strelac lige.

Sa minimalnom prednošću domaće ekipe se otišlo na odmor, a onda je iskusni Karlos Baka poviso prednost "Žute podmornice" protiv svoje bivše ekipe, golom u 53. minutu.

A onda, kao i minule nedelje u okviru Lige Šampiona, Sevilja kreće da se budi.

Za oko svega 60ak sekundi, poravnali su rezultat preko Lenžlea i Franka Vaskeza, golovi su pali u 56. i 57. minutu.

A onda, igrao se 77. minut, kada je Viktor Ruiz skrivio jedanaesterac za goste, a pritom je zaradio i drugu žuti karton, te je ostavio Viljareal sa 10 igrača u polju na 15ak minuta do kraja susreta.

Ever Banega je preuzeo odgovornost, a iskusni Argentinac pogađa sa kreča za preokret Sevilje.

Ispostavilo se da je Banega tako i doneo trijumf Sevilji, setimo se samo da su pre samo nekoliko dana fudbaleri tima iz Andaluzije gubili na poluvremenu od Liverpula sa 0:3, da bi do kraja susreta došli do izjednačenja.

Nakon ove pobede Sevilja je peta na tabeli sa 25 bodova iz 13 kola, dok je Viljareal ostao odmah ispod njih sa četiri boda manje.