• Autor: Milovan Longinov

• 03. april 2016.

• 22:32

Fudbaleri Real Sosijedada pobedili su u gostima ekipu Sevilje rezultatom 2:1.

Ovo je prvi poraz Sevilje u Primeri još od 20. septembra kada je Selta slavila sa 2:1.

Baskijci su zabeležili veliku pobedu i to sa igračem manje, pošto su poslednjih 25 minuta igrali bez isključenog Bergare.

Upravo je Bergara i doneo prednost gostima u drugom minutu, da bi u 24. Krihovjak postigao autogol posle nespretne intervencije i nesporazuma sa golmanom Rikom.

U 51. minutu, Gameiro je sa bele tačke smanjio rezultat, da bi u 68. Sevilja imala i igrača više.

Domaći su krenuli na sve ili ništa, stvorili veliki broj prilika, a najbolje su propustili Gameiro, Banega i Ibora.

Baskijci su uspeli da sačuvaju prednost, a Sevilja je propustila priliku da iskoristi kikseve Selte i Atletik Bilbaoa u borbi za peto i šesto mesto.

Sevilja je ostala sedma sa 48 bodova, dok je Real Sosijedad sada deseti sa 38 bodova.