Sevilja pobedila Viljareal i zakuvala u borbi za LŠ!

• Autor: Milovan Longinov

• 13. mart 2016.

• 17:57

Fudbaleri Sevilje pobedili su na svom stadionu ekipu Viljareala rezultatom 4:2 (1:2).

U veoma uzbudljivoj utakmici, Sevilja je do pobede došla posle velikog preokreta iako je meč završila sa igračem manje.

Domaći su poveli preko Ibore u 23. minutu, ali je Viljareal uspeo da preokrene do kraja poluvremena golovima Bakambua u 29. i 37. minutu.

Ipak, Sevilja u nastavku uspela da dođe do velike pobede. U 51. minutu Ruiz je autogolom izjednačio rezultat, da bi Konopljanka u 65. minutu doneo novi preokret i vođstvo Sevilji.

Kada je Banega u 79. minutu zaradio drugi žuti karton i isključenje, delovalo je da će Viljareal uspeti makar do boda, ali je džoker Rejes u nadoknadi vremena povisio na 4:2 i doneo veliku pobedu Andalužanima.

Ovim trijumfom, Sevilja se približila Viljarealu u borbi za četvrto mesto i sada ima pet bodova manje od ''žute podmornice'', tako da će ove dve ekipe do kraja voditi veliku borbu za plasman u Ligu šampiona.