Sevilja opet ispred Barse, Jovetić heroj protiv Eibara!

subota 18.02.2017.
22:35

Fudbaleri Sevilje slavili su na "Sančez Pizhunau" u utakmici 23. kola španske Primere protiv Eibara.

EPA/ELVIRA URQUIJO A.

Izabranici Horhea Sampaolija nastavili su da pariraju Real u Barseloni ove sezone u španskom šampionatu, kako u na svom terenu nadigrali Eibar i na kraju slavili sa 2:0 (1:0).

U prvih pola sata nismo videli mnogo uzbuđenja, najbolju priliku je imao Franko Vaskez na asistenciju Stevana Jovetića, ali lopta tada nije završila u mreži golmana gostiju.

Ipak, na isteku 30. minuta, Sevilja dolazi do prednost, nakon kombinacije Jovetića i Ben Jedera, Crnogorac je pronašao usamljenog Sarabiju koji je lako matirao Joela.

Taj gol pogledajte OVDE.

Jovetić je imao jednu dobru šansu do kraja prvog dela igre, ali je njegov udarac ukrotio Joel, te do pauze nije bilo promene rezultata.

U nastavku, prvu priliku su imali gosti, Enrih je uposlio Adrijana, ali je ovaj za malo bio neprecizan, te Riko nije morao ni da interveniše.

U igru je u domaćem sastavu ušao i Vitolo, koji je 15ak minuta nakon ulaska imao dobru šansu, ali je nakon pasa Jovetića, sa svega par metara iskosa uspeo da pogodi samo spoljni deo mreže.

Imao je nakon toga priliku i N'Zonzi, a možda i najbolju šansu za Eibar do tad, imao je Enrih koji je nezgodno šutirao iz povelike udaljenosti, ali je Riko bio oprezan te je sačuvao svoju mrežu.

Sve sumnje je otklonio Vitolo, pukla je kontra Sevilje, Jovetić je sjajno uočio španskog reprezentativca, koji je lako matirao Joela sa 2:0.

Sevilja je upisla novi trijumf, te su sada drugi sa bodom, ali i utakmicom više od Barselone, dok je Eibar ostao na viskom sedmom mestu sa 35 bodova, 14 manje od večerašnjeg rivala.