Sevilja iskoristila opuštanje Reala

sreda 09.05.2018.
23:25

Fudbaleri Sevilje slavili su na svom stadionu u utakmici zaostalog 34. kola protiv madridskog Reala.

EPA-EFE/JOSE MANUEL VIDAL

Izabranici Vinćenca Montele slavili su na "Sančes Pishuanu" sa 3:2 (2:0) protiv gotovo rezervne postave "kraljevskog" kluba.

Madriđani su obezbedili plasman u Ligu šampiona naredne sezone, nade za odbranu titule u Španiji su odavno ugašene, a 26. maja ih očekuje i treće vezano finale Lige šampiona, pa Zidan u Primeri često daje priliku fudbalerima koji se nisu naigrali u dosadašenjm toku sezone.

Tako je bilo i večeras, za Real su počeli Kasilja, Valjeho, Teo Ernandes, Sebaljos i Kovačić, dok su od standardnih tu bili kapiten Ramos, Načo, Kazemiro, Asensio, Benzema i Lukas Vaskez.

U takvoj postavci Real ipak nije mogao da se nosi Andalužanima, koji su poveli u 26. minutu, strelac je bio Ben Jeder, na asistenciju Murijela. Odlično je Kolumbijac spustio loptu glavom za Francuza, a bivši napadač Tuluza je lako savladao Kasilju.

U poslednjem minutu prvog dela igre, Nzonzi je izbio sam pred Kasilju, ali je nesebično proigrao Lajuna, koji je pogodio mrežu Reala za 2:0.

To je bilo sve od prvih 45 minuta, da bi nakon 13 minuta igre u nastavku Lukas Vaskez oboren u kaznenom prostoru domaćina, kapiten Ramos je preuzeo odgovornost, ali je lopta nakon njegovog udarca sa kreča pogodila prečku.

Sve je bilo jasno u 84. minutu, kada je kompletirano košmarno veče za Serhija Ramosa. Lajun je probio po desnoj strani, Ramos je izblokirao njegov pokušaj centaršuta, a lopta se potom bizarno odbila u dalju stativu, a od okvira u gol. Autogol Ramosa, 3:0 za Sevilju.

Smanjili su "Los Blankosi" na 3:1 preko Majorala, nakon sjajnog centaršuta Asensija je mladi napadač odlično odreagovao i glavom matirao Soriju.

Konačan rezultat postavio je u petom minutu nadoknade Ramos, ovoga puta je bio precizan sa bele tačke.

Sevilja je na dobrom putu da obezbedi plasman u Ligu Evrope, sedmi su na tabeli sa 54 boda, dva više od Hetafea, tri manje od Viljareala. Real treći sa 72 boda, na dva kola do kraja imaju 18 manje od lidera, tri od Atletiko Madrida, pet više od Valensije i 13 od Betisa.

11:07

T.Hernandez kao i Marcelo prvi pocne gurkat i provocirat i posle kontakta ko da ga snajper pogodio a Lahoz jedva cekooo

R BRANI (A.) MADRID
08:26

Da li si realan?! Nije im on vise trener vec nedelju i po dana, sad mi je jasno zbog cega niste objavili da je dobio otkaz, vi ocigledno to jos niste ni saznali.

asdfasf
12:37
13:10

Nadam se da ne mislis na mene:-D

4k4Dex
08:00

Pa dobro realno Real igrao 50% sa drugom postavom a Sevilja maximalno bori za Ligu evrope. Uostalom Sevilju dobiti na Pishuanu je i za Real i za Barsu nemoguca misija i sa prvim postavama.

madridistatill_i_die
01:10

Kasilja, Teo i Valjeho nisu ni za tribine, Sebaljos možda malo bolji ali ni on nije trenutno dorastao Realu. Ljorente, Ašraf i Majoral takođe. Na ljeto se moraju dovesti bolji igrači za klupu, prva postava je prilično dobra, tu je jedino potrebno samo dodati neko novo ubojito krilo.

Karambol
Wednesday, 09.05.2018
23:58

Real je bez Modrica i Ronalda prosecna ekipa, zaista neverovatno, dok ih je Bajern bez pola prvotimaca nadigrao u obe utakmice, e to je ono gde se Bajern izdvaja mnogo od ostalih klubova :)

Goran Stanojkov
23:34

Madridski cunjevi ne pomazu i sudije ceo dan da vam sude penali opet bi izgubili niste u prosecne timove bruka od ekipe samo da vas sudije ne pomazu ne bi se plasirali ni za LE prevaranti gledajte Barsine rekorde koje mozete samo sanjati

Al-Ahli najtrofejniji na svetu
23:50

pa posle potrosenih 300-400 miliona normalno je da barsa uzme titulu...real u letnjem prelaznom roku nije potrosio ni 70 miliona

NEMANJA RM
23:50

Koje to barsa drzi rekorde? Jel se slazes da je Real kao svetski prvak najbolji klub na svetu?

La bestia negra
23:32

Ovaj Ramos kakvo je to najobicnije tele,a ljudi pricaju kako je najbolji stoper nevidjena rupcaga samo zna da zakuca glavom loptu i to je sve.Vaskez ogavni mali padavicar koliko je ljigav,ali dobro sprema se za finale tamo ce da padaju i vriste dok ne bude po njihovom.

Monte_Kristo
23:40

Kako mozes to da pricas,ti samo vidis greske,a kad dobro odigra,sto je u 90 posto slucajeva,ne primecujes,da ne pricam za golove glavom,tu je tata,cesto je odbrana Reala na vetrometini,posledica napadacke igre i atomskog fudbala,samim tim i stoperi imaju mnogo veci zadatak nego na primer stoperi Atletika gde se cela ekipa brani ispred svog gola.

El Clásico leyendas
05:37

pusti decu. Dzeko radio sta je hteo Umtitiju i Pikeu al to su izgleda zaboravili

00:32

Covek svaku utakmicu napravi 15 faulova za zuti karton,a zavrsi je skoro uvek.Udara samo po nogama i laje i naravno trci kod sudije.

Stefoon
23:32

Sviraju ti dva penala i opet nije dovoljno ni za X. Zaostaju 18 boda, kakva dominacija.

NEMANJA RM
23:46

Barsa je trenutno najbolji klub u Spaniji a Real je najbolji klub na svetu. Dvostruki ili trostruki sampion sveta,kakva dominacija.

NEMANJA RM
12:07

Don andreas: Barselona je imala mnogo laksi zreb u ls pa opet ne moze dalje od 1/4 finala. Realov problem je sto olako shvata male utakmice dok pod pritiskom melje sve pred sobom i dokazuje godinama unazad da je najbolja ekipa,ako ne verujes pogledaj ko osvaja najbitnije trofeje godinama unazad.

NEMANJA RM
12:04

Koliko je tuzno kad se navijaci barse koji su inace poznati kao licemerne osobe vade na sudije i ne priznaju uspeh rivala.

Don Andres
11:40

pa cekaj, ako je barsa najbolji klub u spaniji to znaci da je bolja od reala. a opet ako je real najbolji na svijetu onda je bolji od barse koja je najbolja u spaniji. nesto tu nije u redu.. jedino takmicenje gdje su imali iste protivnike i jedni i drugi je la liga. stoga je to jedino mjerilo ko je bio bolji od te dvije ekipe. a u toj primeri barsa ima gotovo 20 bodova prednosti. to sto je real nesebicno poguran od strane sudija u ls ne mjenja cinjenicu da su bili dosta losiji od barse, koja je igrala jednu prilicno mediokritetnu sezonu kad je kvalitet fudbala u pitanju.

Dimebag Darrell
00:49

Dominirate i u LS.

00:36

Prvo neznaju ljudi u koju ligu igra real a ti pricas za najbolji u svetu gde su ti sudije koji godinama kradu tu LS sada Fifa zove sve sudije koji su krali za real uLS da njima daju taj pehar u Kievu na -18 bez poraza u Primeru trebas znati da najbolja ikada je BARSA

Stefoon
00:17

Druze taj isti Real igra u toj istoj Spanskoj ligi, treci su trenutno.

proyectant
23:58

A Real igra u Čečenskoj ligi ? :(

Mirjevac
23:52

Mislis da je real naj bolji klub na svetu zajedno sa sudijama, da nije sudija, za real u zadnje godine nebi smo ni culi!

Loord Bobinjoo!
23:27

No Ronaldo ,No Party po ko zna koji put,ako se ne oporavi razbice ih Liverpul!

Admine pedercino!
23:31

Pa Real igrao sa drugom postavom :D Ali u pravu si i sa prvom da su igrali Realu nema ko da,da gol :)