Sevilja iskoristila opuštanje Reala

• Autor: Nikola Miloradović

• 09. maj 2018.

• 23:25

Fudbaleri Sevilje slavili su na svom stadionu u utakmici zaostalog 34. kola protiv madridskog Reala.

Izabranici Vinćenca Montele slavili su na "Sančes Pishuanu" sa 3:2 (2:0) protiv gotovo rezervne postave "kraljevskog" kluba.

Madriđani su obezbedili plasman u Ligu šampiona naredne sezone, nade za odbranu titule u Španiji su odavno ugašene, a 26. maja ih očekuje i treće vezano finale Lige šampiona, pa Zidan u Primeri često daje priliku fudbalerima koji se nisu naigrali u dosadašenjm toku sezone.

Tako je bilo i večeras, za Real su počeli Kasilja, Valjeho, Teo Ernandes, Sebaljos i Kovačić, dok su od standardnih tu bili kapiten Ramos, Načo, Kazemiro, Asensio, Benzema i Lukas Vaskez.

U takvoj postavci Real ipak nije mogao da se nosi Andalužanima, koji su poveli u 26. minutu, strelac je bio Ben Jeder, na asistenciju Murijela. Odlično je Kolumbijac spustio loptu glavom za Francuza, a bivši napadač Tuluza je lako savladao Kasilju.

U poslednjem minutu prvog dela igre, Nzonzi je izbio sam pred Kasilju, ali je nesebično proigrao Lajuna, koji je pogodio mrežu Reala za 2:0.

To je bilo sve od prvih 45 minuta, da bi nakon 13 minuta igre u nastavku Lukas Vaskez oboren u kaznenom prostoru domaćina, kapiten Ramos je preuzeo odgovornost, ali je lopta nakon njegovog udarca sa kreča pogodila prečku.

Sve je bilo jasno u 84. minutu, kada je kompletirano košmarno veče za Serhija Ramosa. Lajun je probio po desnoj strani, Ramos je izblokirao njegov pokušaj centaršuta, a lopta se potom bizarno odbila u dalju stativu, a od okvira u gol. Autogol Ramosa, 3:0 za Sevilju.

Smanjili su "Los Blankosi" na 3:1 preko Majorala, nakon sjajnog centaršuta Asensija je mladi napadač odlično odreagovao i glavom matirao Soriju.

Konačan rezultat postavio je u petom minutu nadoknade Ramos, ovoga puta je bio precizan sa bele tačke.

Sevilja je na dobrom putu da obezbedi plasman u Ligu Evrope, sedmi su na tabeli sa 54 boda, dva više od Hetafea, tri manje od Viljareala. Real treći sa 72 boda, na dva kola do kraja imaju 18 manje od lidera, tri od Atletiko Madrida, pet više od Valensije i 13 od Betisa.