Sevilja i Espanjol bez pobednika na Pishuanu

nedelja 20.08.2017.
00:10

Ekipe Sevilje i Espanjola počele su novu sezonu sa po jednim bodom.

Veoma zanimljiva utakmica između Sevilje i Espanjola prošla je bez pobednika, bilo je na kraju 1:1.

Ekipa Sevilje je pred ovaj meč važila za blagog favorita, ali nije opravdala očekivanja na startu prvenstva protiv neugodnog Espanjola.

Gosti su prvi pretili preko Baptistaa, Soria je sjajno odbranio, a u 21. minutu je Sevilja pretila preko Nolita čiji je udarac odbranio golman Lopez.

Baptistao je šutirao na drugoj strani i njegov udarac je ponovo odbranio Soria, da bi na drugoj strani Sevilja došla do prednosti.

Klemen Lengle je uspeo da telom ubaci loptu u mrežu u gužvi, 1:0 za Sevilju.

Muriel je mogao da poveća prednost domaćih, ali umesto toga, gosti stižu do izjednačenja u 35. minutu meča. Leo Baptistao, najopasniji igrač Espanjola na ovoj utakmici, sjajno se oslobodio čuvara, šutirao pod prečku za 1:1.

U nastavku Sevilja je bila bolji tim, ali nije to materijalizovala. Moreno je pretio za Espanjol, a na drugoj strani Navas i Muriel dva puta, ali promene rezultata nije bilo do kraja utakmice.

Kada je Banega dobio crveni karton zbog prigovora u 84. minutu postalo je jasno da Sevilja teško može do pobede na ovom meču.