Sevilja ''crvenela'', Atletiko rešetao...

• 25. novembar 2012.

• 21:36

Jedan od derbija 13. kola španske Primere odigran je na ''Visente Kalderonu'', gde je Atletiko deklasirao Sevilju koja je meč završila sa dva igrača manje. U Bilbau bez pobednika.

Madridski Atletiko nastavlja sa sjajnim rezultatima u Primeri, pa ''Jorgandžije'' i dalje u stopu prate vodeću Barselonu.

Večeras su pred svojim navijačima ubedljivo savladali ekipu Sevilje čak sa 4:0, ali su imali i olakšan posao obzirom da su gosti već u 20. minutu ostali bez isključenog Facija, a u finišu se isto dogodilo i Rakitiću.

Domaći su poveli u 22. minutu iz jedanaesterca posle isključenja Facija, a siguran sa bele tačke bio je Falkao.

Gosti su praktično kapitulirali u finišu prvog poluvremena, kada je prvo Spahić postigao autogol, a Koke je zatim povisio i na 3:0.

Do kraja, u finišu pomenuto isključenje Rakitića zbog dva žuta kartona u 83. minutu, da bi konačnih 4:0 postavio Miranda u 90. minutu.

Prethodno su u Bilbau domaći Atletik i Deportivo iz La Korunje podelili bodove, a u matineu je Hetafe kao gost bio bolji od Espanjola.