subota 07.04.2018.
17:25

Bajern iz Minhena je šesti put uzatopno prvak Nemačke.

EPA-EFE/DANIEL KOPATSCH

Kao što se i očekivalo, Bajern iz Minhena je prvak po 28. put od nastanka najjače nemačke lige, danas su i zvanično obezbedili titulu pošto su savladali Augsburg u gostima rezultatom 3:1.

Nije izgledalo da će Bajern pobediti nakon 18 minuta igre, Niklas Zule je postigao autogol nakon samo 18 minuta igre, ali su do kraja prvog poluvremena preokrenuli Kristijan Toliso i Džejms Rodrigez.

Arjen Roben u 62. minutu meča je povisio na 3:1, da bi konačan rezultat postavio Sandro Vagner tri minuta pre kraja regularnog dela.

Dakle, na 5 utakmica do kraja prvenstva, Bajern je obezbedio titulu prvaka Nemačke, ne postoji mogućnost da ih iko stigne.

Suvereni su vladari nemačkim prvenstvom, ovo je bila šesta uzastopna titula, 28. ukupno u istoriji Bajerna.

Menhangladbah je savladao Hertu sa 2:1, i ovde smo videli preokret, Herta je povela golom Salomona Kalua, ali je Torgan Azar preokrenuo golovima u 75. i 78. minutu. Drugi je postigao iz penala.

Keln je imao veliku šansu da pobedom protiv Majnca dođe do nade da može do opstanka, ali nisu uspeli da savladaju ekipu koja je trenutno ispred njih na tabeli.

Jonas Hektor je doveo Keln u prednost u 7. minutu, De Blazis je uspeo da izjednači u 50. minutu.

Do veoma bitnih bodova stigao je Volfsburg, oni su danas slavili sa 2:0 na gostovanju Frajburgu i prišli su im samo na 1 bod zaostatka. Didavi je bio dvostruki strelac na ovom meču, golove je postizao u 2. i 83. minutu utakmice. Domaći su u nadoknadi vremena promašili penal, učinio je to Petersen.

Augsburg - Bajern 1:4
Menhengladbah - Herta 2:1
Keln - Majnc 1:1
Frajburg - Volfsburg 0:2