• 06. novembar 2016.

• 17:12

'Redsi' su lideri Premijer lige posle 11. kola. Votford unakažen na 'Enfild Roudu', u isto vreme Hal preokretom prekinuo crnu seriju pobedom nad Sotonom.

Igra mačke i miša na 'Enfild Roudu', Klopovi puleni su razbili Macarijeve 'Stršljenove' i zauzeli prvo mesto na tabeli.

Votford je odolevao do 27. minuta kada je Sadio Mane postigao vodeći pogodak. Senegalac je glavom zatresao mrežu nakon centrašuta Kutinja, koji je odigrao 'pomoćnu igru' sa Milnerom prilikom izvođenja kornera sa leve strane.

Tri minuta kasnije Kutinjo u svom stilu, udarcem sa distance po zemlji, postiže drugi gol na meču na asistenciju Firmina, taj blic krig je nagoveštavao katastrofu gostiju.

U finišu prvog poluvremena Emre Čan je povisio na 3:0, Adam Lalana ga je pogodio u trepavicu centaršutem sa desnog krila, a Turčin sa nemačkim pasošem inteligentno gađaao i pogodio kontra ćoše.

Nakon desetak minuta igre u nastavku Lalana beleži novu asistenciju, ovog puta sa leve strane terena po zemlji za Firmina koji je sa peterca samo 'otvorio' stopalo.

Samo tri minuta posle četvrtog pao je i peti gol, Firmino beleži drugu asistenciju, a Sadio Mane postiže drugi pogodak na meču.

Klop nakon 'petarde' izvodi Manea i uvodi Vajnalduma, nešto kasnije je ušao i Staridž umesto Lalane.

U 75. minutu Daril Janmat postiže utešni gol za Votford i posle akcije sa Amrabatom po desnom boku, inteligentno je slabijom, levom nogom Holanđanin palsirao loptu u dalji ugao Karijusovog gola, Liverpulu se baš ne da da sačuva svoju mrežu.

Danijelu Staridžu se nije dalo da se upiše, prvo je uzdrmao prečku, par minuta kasnije je Kostas Panelimon paradom ukrotio njegov dobar pokušaj, kao i u dusijskoj nadokandi kada Đorđino Vajnaldum kupi ootpadak i pogađa za konačnih 6:1.

Sve golove sa 'Enfild Rouda' pogledajte OVDE.

U isto vreme Hal je kao domaćin savladao Sautempton sa 2:1, iako su 'Sveci' poveli već u šestom minutu golom Čarlija Ostina iz penala.

'Tigrovi' su napravili preokret u intervalu od 61. do 63. minuta golovima Snodgrasa i Dosona. Robert Snodgras je heroje ove dugo čekane pobede jer je bio asistent kod drugog gola Hala.

Dušan Tadić je bio starter, igrao je slabo, dobio je žuti karton posle pola sata igre, Klod Puel ga je izveo iz igre sredinom drugog poluvreemena.