• Autor: Aleksandar Obrenović

• 26. decembar 2016.

• 17:54

Pobede Arsenala, Čelsija i Mančester junajteda, ponovo je razočarao aktuelni šampion.

Čelsi je nastavio svoju dominaciju ove sezone u Premijer ligi. Ekipa Antonija Kontea je danas uspela da savlada na svom terenu ekipu Bornmauta sa 2:0 golovima Pedra i Azara iz penala, iako su igrali bez Kantea i Košte, dvojice standardnih prvotimaca.

Čelsi je danas bio daleko bolji rival od Bornmauta, a do prednosti su stigli u 24. minutu meča. Sesk Fabregas je nakon kornera proigrao Pedra koji pogađa za 1:0.

Već u 48. minutu došlo je do nove promene rezultata. Sajmon Fransis je startovao veoma neoprezno, sudija je dosudio penal, a siguran izvođač je bio Eden Azar za 2:0.

Kako se meč bližio kraju, Čelsi je rutinski privodio meč, bez ikakvih problema su stigli do 12. uzastopne pobede u šampionatu. Za kraj, Pedro je potvrdio pobedu, bilo je 3:0.

Mančester junajted je danas uspeo da veže četvrtu pobedu u šampionatu Engleske i nakon Čelsija oni su ekipa koja je trenutno u najboljoj formi.

Oni su danas golovima Dejlija Blinda, Zlatana Ibrahimovića i Henrika Mihtarijana uspeli da slave protiv Sanderlenda sa 3:1. Imali su domaći dosta prilika na ovom meču, uglavnom preko Pola Pogbe i Zlatana Ibrahimovića, dvojice koji su ove sezone možda i najopasniji u timu Žozea Murinja, ali je rezultat bio samo 1:0, sve do 81. minutu meča.

Ipak, Zlatan je dočekao svoju šansu, na asistenciju Pogbe uspeva da stigne do svog novog gola u šampionatu, ukupno ih ima 11. Do kraja, Mihtarijan sjajnim udarcem postiže gol, bio je to "škorpion" sjajnog Jermena. Ipak, gol je bio iz ofsajda, potpuno neregularno.

Za kraj, Borini postiže utešni gol i to na kakav način, u stilu Meta Le Tisijea.

Mančester junajted sada ima 33 boda, samo 4 manje od drugoplasiranog Liverpula koji ima i utakmicu manje.

Vest Hem je na gostovanju Svonsiju uspeo da slavi sa veoma ubedljivih 4:1, pa su domaći na ovom meču vezali i treći poraz, uz gol razliku od 10:2.

Andre Aju je doveo goste u prednost u 13. minutu, Vinston Rid je povećao na 2:0 u 50. minutu, da bi Antonio dao gol za 0:3. Domaći uspevaju da postignu počasni gol za 1:3 preko Ljorentea, da bi Kerol postigao gol za konačnih 4:1.

Lester je ponovo razočarao svoje navijače.

Šampion Premijer lige je poražen na svom terenu od Evertona rezultatom 2:0, prvi gol postigao je Kevin Miraljas u 51. minutu. Mogao je Lester do izjednačenja, ali je Leonardo Uljoa promašio dobru priliku u 66. minutu. Do kraja, Lukaku postiže još jedan gol za 0:2.

Imali su domaći fudbaleri protiv Vest Bromviča veliki broj prilika, ali nisu uspeli da postignu pogodak u prvom poluvremenu.

Aleksis Sančez i Aleks Ivobi su promašivali svoje prilike, ali je konačno u drugom poluvremenu Olivije Žiru uspeo da reši pitanje pobednika.

Igrao se 87. minut, Mesut Ozil je uspeo da proigra Žirua za veliku pobedu Arsenala.

Barnli je savladao ekipu Midlsboroa u meču koji nije obilovao prilikama. Jedini gol na meču postigao je grej u 81. minutu meča.

Arsenal - VBA 1:0
Mančester junajted - Sanderlend 3:1
Čelsi - Bornmaut 3:0
Barnli - Midlsboro 1:0
Lester - Everton 0:2
Svonsi - Vest Hem 1:4