nedelja 19.01.2020.
19:56

Roma opravdala ulogu favorita.

EPA-EFE/SIMONE ARVEDA

Fudbaleri Rome slavili su na "Luiđi Ferarisu" u Đenovi protiv "Grifona" rezultatom 1:3 (1:2).

Igrao se šest minut kada su stigli do prednosti, odlična lopta Klajverta sa desne strane, Under je samo zakačio i poslao u mrežu Đenove za 0:1.

U finišu prvog dela gosti stižzu i do dva gola prednosti, autogol je postigao Biraski.

Ipak, samo minuta kasnije, iskusni Goran Pandev daje nadu domaćinu, sjajan pas Šenea pretvorio je lukavo u pogodak za 1:2.

Sa tim rezultatom se otišlo na odmor, da bi u 75. minutu Džeko vratio dva gola prednosti Rimljanima, odličan pas Pelegrinija, izbio je Bosanac sam pred golmana Đenove i lako ga matirao za 1:3.

Do kraja nije bilo izglednijih prilika, Roma je sačuvala prednost i upisala pobedu.

Rimljani su, makar na kratko, preskočili Atalantu i sada su četvrti sa 38 bodova, ekipa iz Bergama ima tri manje i utakmicu manje.

Đenova pretposlednja, doživeli su 12. poraz u sezoni i imaju samo 14 bodova.

Aleksandar Kolarov danas nije nastupio u dresu Rome, odrađivao je suspenziju zbog kartona, sa druge strane je Ivan Radovanović presedeo čitav meč na klupi "Grifona".