Serija A - Vodeći goropadni!

• Autor: Boris Jovanović

• 12. januar 2014.

• 16:53

Juve u drugom poluvremenu se za nekoliko minuta obračunao sa Kaljarijem, Roma za poluvreme završila posao, Napoli protutnjao kroz Veronu!

Kaljari je iznenadio Juventus u prvom poluvremenu, posle opreznog početka, Sau i Pinilja su stvarali dosta problema gostima u kontri, a posle prekida je Pinilja ostao sam pred Bufonom i zakucao loptu u mrežu. Pretili su Sardi, ali je Juve stigao do izjednačenja, centaršut sa desne strane, Rosetini je slabo intervenisao, Ljorente je nenadmašan glavom, 1:1.

Do kraja poluvremena, Juve je imao par poluprilika, ali je Kaljari bio bliži vođstvu. Samo fantastična intervencija Bufona, posle nove greške njegove odbrane spasila je lidera šampionata.

U drugom poluvremenu slabija i nezanimljivija utakmica, neočekivano je Markisio koji je zamenio Pirla raspalio po lopti iz velike udaljenosti, Adan je iznenađen, bio je to početak kraja za Sarde. Odmah u narednom napadu, akcija Vidala i Lihštajnera, nova asistencija Švajcarca, Ljorenteu je ostao lakši deo posla, 3:1 i Juventus nosi bodove, ostaju na +8 u odnosu na rivale. Do kraja meča je i Lihštajner sjajnu partiju uspeo da kruniše golom. Ovoga puta je Ljorente šutirao, Adan odbio loptu, desni bek Juventusa je ugurao u mrežu. Sardi su ostali sa desetoricom u finišu, nervozni Pinilja je morao u svlačionicu.

Golove sa meča Juventusa možete videti ovde.

U Rimu je bilo brzo gotovo, Đenova nedorasla, Roma ljuta zbog poraza u Torinu. Florenci je prelepim makazicama otvorio seriju golova, da bi Toti uz pomoć Manfredinija duplirao prednost. Do poluvremena, Maikon je posle kontre "Vučice" matirao Perina za 3:0.

No to nije bio kraj muka Ligurijana, Benatija, štoper koji je ove sezone otkrio golgeterske sklonosti je pogodio mrežu gostiju za 4:0. U poslednjih pola sata su gosti bili bez isključenog Matuzalema koji je dok je izlazio provocirao Romine navijače, ranije je igrao za Lacio.

Golove sa meča u Rimu možete videti ovde.

Verona je bolje počela na "Bentegodiju" protiv Napolija, ali kako je meč odmicao gosti sve bolji. Mertens je nastavio svoju golgetersku seriju od ponedeljka i meča protiv Sampa, a Kaljehon i Iguain su propustili prilike u prvom delu da dupliraju prednost Napolitanaca. Ipak za četiri minuta, od 72. do 76. i u Venetu je sve bilo gotovo, Insinje i Džemaili su potvrdili laku pobedu Benitezove ekipe.

Atalanta je u drugom poluvremenu srušila otpor Katanije, penal nad Bonaventurom je Herman Denis pretvorio u pobedu Lombardijaca. Zatim je Maksi Moralez u kontri prevario Rolina i matirao Fridzona, da bi na kraju Sicilijanci smanjili rezultat preko Leta.

Livorno - Parma 0:3
Bolonja - Lacio 0:0
Torino - Fiorentina 0:0
Kaljari - Juventus 1:4
Roma - Đenova 4:0
Atalanta - Katanija 2:1
Verona - Napoli 0:3
Sasuolo - Milan 20:45