Serija A - VAR vs Miha 2:0, Lacio preuzeo tron Kalča!

subota 29.02.2020.
16:55

Nesvakidašnje stanje na tabeli u italijanskom šampionatu.

EPA-EFE/GIUSEPPE LAMI

Fudbaleri Lacija ostvarili su pobedu u 26. kolu italijanske Serije A pošto su u Rimu savladali Bolonju rezultatom 2:0.

Posle nešto bolje igre na početku meča, Lacijali su poveli u 18. minutu kada je Luis Alberto preciznim udarcem sa distance savladao Skorupskog.

Tri minuta kasnije, ekipa Simonea Inzagija duplirala je prednost nakon što je Luis Alberto dodao do Hoakina Koree koji je uz malo sređe zatresao mrežu gostiju.

Do kraja poluvremena nije bilo mnogo uzbuđenja, ali u drugom su fudbaleri Bolonje zaigrali dosta bolje.

Uspeli su puleni Siniše Mihajlovića da postignu čak dva gola, međutim oba su bila opravdano poništena posle VAR provere - prvo Densvilov zbog igre rukom u 53, a potom i pogodak Tomijasua u 68. minutu kada je Japanac bio u ofsajdu.

Reprezentativac Srbije Sergej Milinković Savić odigrao je čitav meč za domaći tim, a Siniša Mihajlović imao je sjajan doček od strane navijača svog nekadašnjeg kluba, više o tome pročitajte OVDE.

Lacio je tako preuzeo čelnu poziciju na tabeli Serije A sa 62 osvojena boda, dva manje od Juventusa koji ima utakmicu manje.