Serija A - VAR nervirao ''Neroazure'', Atalanta i Torino nastavili trku za Evropu

nedelja 10.03.2019.
16:59

Ovog popodneva odigrane još tri utakmice 27. kola Serije A. Dve pobede gostiju, Inter opravdao ulogu favorita na svom terenu.

Beta/AP Photo/Antonio Calanni

U Milanu, SPAL se hrabro suprotstavio favorizovanom Interu i dugo je odolevao, ali su na kraju ''Neroazuri'' slavili sa 2:0 i učvrstili se na četvrtom mestu na tabeli.

Odbrana gostiju prvi put je probijena u 31. minutu, kada je Lautaro Martinez prihvatio loptu na ivici kaznenog prostora, a onda sa oko jedanaest-dvanaest metara poslao loptu u mrežu.

Domaći su ovaj gol proslavili, a onda je usledila intervencija iz VAR sobe, posle čega je Lautarov pogodak poništen, jer je loptu prilikom prijema zakačio rukom.

Inter je nastavio da pritiska rivala, ali vreme je prolazilo, a mreže su mirovale.

I konačno, u 68. minutu Inter je uspeo da povede. Lautaro Martinez je sa ivice kaznenog prostora pronašao Politana koji šalje loptu u levi ugao gostujućeg gola, pri čemu je imao i malo sreće, jer je u dva navrata, i prilikom asistencije, i prilikom šuta, lopta zakačila fudbalere SPAL-a.

U jeku slavlja na ''Meaci'', ponovo sudija Kalvareze izaziva bes navijača Intera, jer je i ova situacija proveravana VAR tehnologijom. Mnogima nije bilo jasno zbog čega. Ipak, posle par minuta neizvesnosti, arbitar je potvrdio da Inter vodi sa 1:0. Proveravalo se da li je Politano bio u ofsajdu.

Deset minuta kasnije, sve je rešeno. Soareš je sa nekih 18 metara šutirao ka golu, lopta je pogodila Galjardinija koji je uspeo da je iskontroliše, a onda i pošalje u mrežu za 2:0 u korist domaćih.

Doskorašnji vezista Partizana Marko Janković danas nije ulazio u igru u ekipi SPAL-a.

Za to vreme, Torino je bez Saše Lukića, koji je meč odgledao sa klupe, kao gost savladao ekipu Frozinonea sa 2:1.

Prvo poluvreme pripalo je domaćima koji su golom Paganinija poveli sa 1:0 u 42. minutu. Drugi deo igre protekao je u znaku Andree Belotija, koji sa dva pogotka, u 56. i 78. minutu donosi preokret i sva tri boda Torinu.

Isti rezultat i u Đenovi, gde je Atalanta kao gost savladala Sampdoriju. Sva tri gola postignuta su u drugom poluvremenu. Zapata je u 50. minutu meča doveo tim iz Bergama u vođstvo, sedamnaest minuta kasnije izjednačio je Kvaljarela iz penala, a konačnih 1:2 postavio je Gosens u 77. minutu.

Ovim trijumfom Atalanta je nastavila trku za plasman na evropsku scenu.