četvrtak 17.12.2020.
22:41

Nova pobeda "vučice" na domaćem terenu.

EPA-EFE/ALESSANDRO DI MEO

Fudbaleri Rome savladali su Torino na domaćem terenu 3:1 u okviru 12. kola italijanske Serije A.

Već na početku meča, "bikovi" su ostali sa igračem manje pošto je isključenje zaradio Singo, ubrzo nakon toga domaćin je i poveo.

Igrao se 27. minut kada je Henrik Mhitarijan preciznim udarcem savladao Vanju Milinkovića Savića.

U 42. minutu dosuđen je penal nakon prekršaja Bremera, a siguran sa bele tačke minut kasnije bio je Žordan Veretu. Prvo poluvreme u dresu Torina odigrao je još jedan srpski fudbaler, Saša Lukić zamenjen je posle prvih 45 minuta.

Nastavak meča doneo je nešto mirniji tempo, ali je "vučica" i pored toga uspela da postigne još jedan pogodak, ovoga puta pogodio je Lorenco Pelegrini u 68. minutu kada je, žargonski rečeno, "ubio pauka" na golu srpskog čuvara mreže.

Pet minuta kasnije, odgovorio je najbolji fudbaler Torina Andrea Beloti, Italijan se najbolje snašao nakon smušene reakcije odbrane Rome i sproveo loptu u mrežu.

Ipak, to je bilo sve od gostiju koji nisu uspeli da izbegnu poraz, pa je tim iz prestonice sa nova tri boda četvrti na tabeli Serije A sa 24 boda, koliko ima i trećeplasirani Juventus.

Torino se i dalje nalazi u zoni ispadanja na pretposlednjem mestu sa svega šest bodova, koliko ima i poslednji Krotone.